Home WiadomościZ kraju Tuchowscy klerycy pomagają uchodźcom na granicy

Tuchowscy klerycy pomagają uchodźcom na granicy

Redakcja

Mimo zajęć postanowili włączyć się w wolontariat, dzięki któremu przekraczający ukraińsko-polską granicę znajdują pierwsze wsparcie.

Od przeszło tygodnia klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie włączają się w wolontariat na granicy polsko-ukraińskiej w Zosinie.

– Czterech kleryków pod opieką o. Macieja z Warszawy pomaga w punkcie Caritas przybywającym z Ukrainy uchodźcom, którzy zziębnięci, zmęczeni podróżą, w przygotowanym namiocie mogą znaleźć pierwsze wsparcie – mówi rektor tuchowskiego WSD o. Maciej Sadowski.

Klerycy sami zgłosili chęć pomocy uchodźcom. Mimo zajęć w seminarium, planują wyjeżdżać na granicę w małych grupach na zmianę i włączać się w pomaganie Ukraińcom.

Tuchowskie seminarium i klasztor, a także sanktuarium Matki Bożej, włączają się również w koordynowanie pomocy udzielanej parafiom prowadzonym w Ukrainie przez redemptorystów. – Te, które znajdują się w zachodniej Ukrainie, są teraz wielkimi centrami pomocy humanitarnej. Cały świat redemptorystowski patrzy z troską na naszych wschodnich sąsiadów i stara się im pomagać poprzez naszych ojców, którzy zostali na miejscu – dodaje o. Maciej.

tarnów.gosc.pl

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda