Home WiadomościZ kraju Tyniec: elementarz pod patronatem benedyktynów

Tyniec: elementarz pod patronatem benedyktynów

Redakcja

Nakładem Wydawnictwa Benedyktów z Tyńca ukazał się „Elementarz do nauki pisania i czytania ułożony według metody nauki pisania”. To specjalny podręcznik, który ma za zadanie przewrócenie nauce pisania odpowiedniej rangi.

„Elementarz do nauki pisania i czytania ułożony według metody nauki pisania” jest przeznaczony do nauczania prywatnego i domowego. Mogą z niego też korzystać nauczyciele szkół niepublicznych i rodzice, uczący swoje dzieci w domu.

Inicjatywę napisania książki podjęła Ewa Landowska, która od 20 lat zajmuje się kaligrafią i nauką pisania. – Zauważyłam, że litery zaproponowane w szkolnictwie polskim są obarczone błędami konstrukcyjnymi. Nie ułatwiają one nauki pisania i nie umożliwiają wykształcenia indywidualnego charakteru pisma – wskazuje.

Dlatego też powstał elementarz, który ma ułatwić rodzicom i nauczycielom pracę z dziećmi z zakresu nauki pisania, która to zdolność przez ostatnie dziesięciolecia drastycznie się obniżyła wśród dzieci szkolnych.

– Przyczyną jest stawianie nacisku na naukę czytania, a traktowanie z mniejszą uwagą nauki pisania, która jest niezwykle trudna i wymagająca dla osoby nauczającej, ale zwłaszcza dla dzieci przyswajających sobie dopiero tę umiejętność – ocenia Landowska.

Naukę pisania ułatwia także szata graficzna nowego elementarza, która ma zachęcić dzieci do skupianiu się na pisaniu, a nie innych niepotrzebnych bodźcach. – Stąd w naszym elementarzu stonowane ilustracje, która uwrażliwiają na przyrodę. A dopełniają je wierszyki – do każdej literki jest przypisane jedno zwierzę – tłumaczy autorka.

Pracę ułatwia także to, że książka „Podręcznik do elementarza” otwiera się płasko. – Jest ona oprawiona jest w specjalną oprawę, zwaną „broszurą szwajcarską”. Cecha charakterystyczna takiego rodzaju oprawy to otwarty grzbiet i umocowanie okładki tylko do tylnej części bloku książki – wyjaśniono na stronie www.tyniec.com.pl.

Osoby, które do tej pory skorzystały już z elementarza podkreślają jego skuteczność. – Zamówiłam od razu dwa komplety – dla siebie i dla bratanicy. Odebrałam wczoraj. Jestem zachwycona prostotą i elegancją z jaką wydano książki, a także profesjonalizmem podręcznika. To ważna część edukacji – brzmi jedna z opinii.

Szczegółowe informacje na temat „Elementarza do nauki pisania i czytania ułożony według metody nauki pisania” są dostępne na stronie www.elementarz.info.

luk / Kraków
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda