Home Wiadomości Tyniec: Nowa seria komentarzy biblijnych o. Włodzimierza Zatorskiego OSB

Tyniec: Nowa seria komentarzy biblijnych o. Włodzimierza Zatorskiego OSB

Redakcja

Zapraszamy do śledzenia najnowszej serii komentarzy biblijnych o. Włodzimierza Zatorskiego OSB. Rozważania, które prowadzi tyniecki mnich, poświęcone są praktyce lektury Słowa Bożego, lectio divina. W tej serii odcinków analizie zostaje poddany List św. Jakuba Apostoła.

„Pan Jezus mówi: moje słowa nie przeminą – świat przeminie, ale Jego słowa nie przeminą. To oznacza, że w relacji między Bogiem a człowiekiem słowa są czymś metafizycznie mocniejszym niż wszystko inne”. Te słowa o. Włodzimierza akcentują znaczenie spotkania z żywym Słowem, Jezusem Chrystusem. Uważna lektura Listu św. Jakuba prowadzi nas przez podstawowe problemy wiążące się z obecnością chrześcijanina w świecie: o. Zatorski szuka m.in. odpowiedzi na pytanie o rozumienie „świata”, wskazuje na skutki niewłaściwego skierowania się ku swoim bliźnim i na konieczność poprawnego rozumienia nawiązywania więzi ze wspomnianym światem. Zanim jednak dojdzie do właściwej egzegezy Jakubowego listu, mowa jest o fundamentalnych pojęciach i kategoriach biblijnych. Czym jest Logos? Jakie jest biblijne rozumienie wiary? Jak należy rozumieć pojęcie prawdy w oparciu o Pismo Święte?

Zachęcamy do wysłuchania pierwszej konferencji.

Za: www.opactwotynieckie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda