Home WiadomościZ kraju Uhonorowanie o. Arkadiusza Czaji medalem 100-lecia niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Uhonorowanie o. Arkadiusza Czaji medalem 100-lecia niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Redakcja

Dnia 9 listopada 2018 roku w Sali Koncertowej w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, odbyła się uroczysta Gala wręczenia „Medalu 100-lecia Odzyskania Niepodległości”, wśród których uhonorowany był o. Arkadiusz Czaja franciszkanin – gwardian klasztoru w Miłakowie.

Medal został nadany uchwałą Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z racji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odznaczenie zostało ustanowione jako dowód wdzięczności oraz wyraz szacunku dla osób, które położyły szczególne zasługi w służbie Państwu i społeczeństwu. To jedno z najważniejszych odznaczeń w naszej Ojczyźnie o. Arkadiusz otrzymał za krzewienie tradycji chrześcijańskiej i narodowej oraz o troskę i dobro wspólne naszej Ojczyzny.

W imieniu najwyższych władz Polski odznaczenie wręczył Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki. Wśród osób, które otrzymały medal był ks. Arcybiskup Edmund Piszcz, por. Armii Krajowej Jadwiga Łubniewska, wieloletnia artystka zespołu ludowego „Warmianki” Lilianna Wojciekjan, dyrygent zespołu „Pace e Bene” Magdalena Rawska i Radny Powiatu Ostródzkiego Zbigniew Zabłocki.

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda