Home WiadomościZ kraju Uhonorowanie salezjanów podczas Święta UKSW

Uhonorowanie salezjanów podczas Święta UKSW

Redakcja

28 maja 2021 roku, w dzień narodzin dla nieba kard. Stefana Wyszyńskiego, warszawska Uczelnia przeżywała swoje Święto. Głównym punktem obchodów Święta UKSW była uroczysta sesja Senatu Uczelni z wręczeniem nagród naukowych i państwowych oraz wykładem pt. Stefan Kardynał Wyszyński – święty czy prorok?

„Chciałbym pogratulować Patrona, którego wybraliście nie tak długo po jego śmierci i podziękować wszystkim, którzy dokonali przekształcenia Akademii Teologii Katolickiej w Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wyrażam również podziękowanie za to, co czynicie dla pamięci jego imienia i znajomości jego świętości” – powiedział kardynał Kazimierz Nycz podczas dorocznego święta Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Tegoroczne świętowanie było ograniczone z powodu panującej jeszcze pandemii, jednak uroczysta sesja Senatu Uczelni, na której pracują również współbracia z naszej Inspektorii zgromadziła grono nauczycieli akademickich i gości UKSW. Z racji na zaplanowaną na wrzesień 2021 roku beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego w programie uroczystości znalazł się interesujący wykład o. prof. Zdzisława Kijasa, postulatora generalnego zgromadzenia franciszkanów konwentualnych, który przedstawił sługę Bożego jako proroka i świętego.

Przedtem grono pracowników naukowych i administracyjnych UKSW otrzymało przyznane przez Prezydenta RP odznaczenia państwowe, które wręczył prof. Włodzimierz Bernacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Pośród odznaczonych znaleźli się współbracia z naszej wspólnoty w Łomiankach: ks. prof. Zbigniew Łepko, który za dorobek naukowy i długoletnią pracę uhonorowany został Złotym Krzyżem Zasługi oraz ks. prof. Janusz Nowiński, którego odznaczono srebrnym krzyżem zasługi w uznaniu zasług i osiągnieć naukowych i dydaktycznych.

Gratulujemy naszym współbraciom!

ks. Dariusz Sztuk SDB

Za: pila.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda