Home WiadomościZ kraju Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach

Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach

Redakcja

W  czwartek, 3 maja 2012 r. , w  uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a zarazem w 69. rocznicę  pierwszego objawienia Maryi  na Siekierkach, odbyły się tutaj uroczystości odpustowe.

Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył o. Józef Matras, Prowincjał Polskiej Prowincji Pijarów z Krakowa. Kazania odpustowe, zarówno na sumie jak i pozostałych mszach głosił franciszkanin z Niepokalanowa o. dr Ignacy Kosmana OFM Conv.

Po mszy świętej z kościoła  wyruszyła procesja eucharystyczna do kaplicy na miejscu objawień. Po nabożeństwie eucharystycznym pielgrzymi trwali na Adoracji Najświętszego Sakramentu aż do Nabożeństwa Majowego.

Po mszy św. wieczornej o godz. 18. 45. miał miejsce koncert  organowo – wokalny „Trzy majowe polonezy” w wykonaniu Agnieszki Rybak – organy i i Magdaleny Kwaśniewskie j- Kolado – mezzosopran.

Na uroczystości przybyli parafianie, mieszkańcy Warszawy i okolic, siostry zakonne, księża zakonni i diecezjalni.

Licznie przybyli przedstawiciele III zakonu św. Franciszka z całej Warszawy wraz z pocztami sztandarowymi z kościoła  o.o.  Franciszkanów z ul. Zakroczymskiej (sztandar wykonany w 1927 r.) oraz z kościoła Braci  Kapucynów na ul. Miodowej (sztandar wykonany w 1948 r.) oraz członkowie warszawskich kół Żywego Różańca.

Obecna była tez p. Władysława Papis, której w wieku 12 lat,  3 maja 1943 po raz pierwszy ukazała się Matka Boża . Maryja,  w czasie następnych objawień przekazywała orędzia i wskazówki dla ludzi , prosiła o modlitwę. Maryja podyktowała dziewczynce litanie i modlitwy do odmawiania, które dziewczynka wraz z okolicznymi dziećmi i dorosłymi codziennie odmawiali.

Pani Władysława stale uczestniczy w życiu Sanktuarium – jest animatorem modlitwy i w każda IV niedziele miesiąca o godz. 12ej  w kaplicy objawień,  daje świadectwo o objawieniach Matki Bożej i Pana Jezusa na Siekierkach w czasie II wojny światowej.

Siostra Ilona – Nazaretanka, która znacznie przyczyniła się do szerzenia kultu Maryjnego, związanego z objawieniami na Siekierkach uczestniczyła wraz z Siostrami Nazaretankami w uroczystościach.

o. Tadeusz Suślik SchP – proboszcz Parafii oraz kustosz Sanktuarium informuje,  że parafia przygotowuje się już do nadchodzącej w 2013 r. 70.  rocznicy pierwszych objawień.  Zapewne zostanie wznowione  wydanie książki o objawieniach i orędziach Siekierkowskich, opracowanej na podstawie świadectw  p. Władysławy Papis.

Szczegóły o Sanktuarium, objawieniach i orędziach przekazanych  Władzi przez Najświętszą Maryję Pannę możemy poznać na stronie internetowej  http://www.sanktuarium-pijarzy.pl/

Tekst i fot. za Anna Dziemska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda