Home WiadomościZ kraju „Uśmiechnięta Święta” zagościła w Łomnicy

„Uśmiechnięta Święta” zagościła w Łomnicy

Redakcja

Redemptoryści z Łomnicy Zdroju powitali w swoim domu rekolekcyjnym relikwie świętej Joanny Beretty Molla.

„Uśmiechnięta Święta” zamieszkała tu 25 lutego 2018 r., aby udzielać łask mieszkańcom tych terenów i gościom domu rekolekcyjnego.

Święta Joanna wspaniała żona, matka, lekarz pediatra, patronka rodzin, zdecydowała się poświęcić własne życie, aby ratować dziecko. Została kanonizowana przez św. papieża Jana Pawła II w 2004 roku.

Do uroczystości powitania relikwii Świętej przygotowały nas rekolekcje w domu redemptorystów. Poznaliśmy jej duchowość i piękne życie. Rekolekcje poprowadził ojciec Mirosław Grakowicz redemptorysta, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Bardzie.

W niedzielę w kościele parafialnym uroczystościom przewodniczył wikariusz prowincjała redemptorystów o. Dariusz Paszyński CSsR. Współkoncelebransami obok miejscowego duchowieństwa obecny był również ks. prałat Marian Matusik z Lublin oraz o. Józef Paraska, przełożony domu zakonnego redemptorystów w Starej Lubovni na Słowacji. O uroczysty charakter liturgii troszczyli się bracia klerycy z WSD Redemptorystów w Tuchowie.

Po przejściu do kościoła odbyła się inscenizacja o życiu św. Joanny, wykonana przez młodzież wraz z zespołem „Confessio”. Po uroczystej Mszy św. nastąpiło przeniesienie relikwii w procesji do domu rekolekcyjnego przez grupy różnych stanów parafii z modlitwą w ich intencji. Procesji towarzyszyła kapela góralska „Dolina Popradu”. W kaplicy uczestnicy ceremonii ucałowali relikwie.

Potem, wraz z ojcem Andrzejem Bałukiem, gospodarzem tego cudownego miejsca i osobami posługującymi gościom, odbyło się królewskie, serdeczne przyjęcie pełne uśmiechów, życzliwości i dobrej strawy. Poczuliśmy się niewyobrażalnie szczęśliwi.

Św. Joanno módl się za nami!

Maria Korusiewicz, uczestniczka rekolekcji

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda