Home Wiadomości V Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance

V Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance

Redakcja

W piątek 9 czerwca rozpoczęło się 5. Saletyńskie Spotkanie Dzieci. Do sanktuarium Chrystusa Ukrzyżowanego w Kobylance przyjechało blisko 1700 najmłodszych wraz z opiekunami.

Uczestników o godz. 16.00 powitał zespół ADHD pod kierunkiem ks. Macieja Kucharzyka MS. Wspólna modlitwa, śpiew i prezentacja poszczególnych grup wypełniła pierwsze godziny spotkania.

Po kolacji w krótkiej konferencji ks. Jan Gierlak MS wyjaśniał dzieciom, że śmierć Chrystusa na krzyżu to największy dowód miłości Boga do człowieka. Zachęcał też, by na całe życie zapamiętały trzy prawdy z Ewangelii. – Po pierwsze: Jezus już mnie zbawił. Druga prawda: On daje mi życie wieczne. I trzecia prawda: Jezus kocha mnie jak nikt! – wołał saletyn. Słowa katechezy dopełniła pantomima przedstawiona przez scholę dziecięcą z Kobylanki „Turbo Anioły” i modlitwa przed kopią łaskami słynącego obrazu Pana Jezusa Ukrzyżowanego.

Pierwszy dzień Saletyńskiego Spotkania Dzieci zakończył wspólny śpiew Apelu Jasnogórskiego i błogosławieństwo na spokojną noc.

Uczestnicy spotkania przyjechali z całej Polski. Najwięcej grup przybyło z diecezji tarnowskiej, ale są także obecni przedstawiciele diecezji kieleckiej, rzeszowskiej i sandomierskiej oraz archidiecezji gdańskiej, przemyskiej i warszawskiej. Najdalszą drogę do pokonania, bo aż 721 km miała grupa z parafii saletyńskiej w Gdańsku-Sobieszewie.

Piąte Saletyńskie Spotkanie Dzieci, któremu towarzyszy hasło „Wskaż na Jezusa!” zakończy się w niedzielę 11 czerwca.

(Tekst zostanie uzupełniony o relacje z kolejnych dni i galerię zdjęć)

(gz; fot. Tomasz Szurek)

Za: saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda