Home WiadomościZ kraju W Faustynce wystawa papieska i wakacyjne atrakcje

W Faustynce wystawa papieska i wakacyjne atrakcje

Redakcja

W środę, 10 lipca, w legnickim Stowarzyszeniu od serca „Faustynka” odbył się wieczorek upamiętniający osobę papieża Jana Pawła II. Spotkanie było okazją do obejrzenia prac nadesłanych na konkurs plastyczny „Jan Paweł II w oczach dziecka i osoby dorosłej”.

Konkurs plastyczny dał początek wystawie prac organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, której wernisaż odbył się w legnickiej siedzibie stowarzyszenia 18 czerwca. Uczestniczyło w nim około 120 osób z Polski.

Na konkurs wpłynęły m.in. prace wykonane przez osoby przebywające w Zakładzie Poprawczym w Świeciu. Dwie z nich zostały wyróżnione przez jury. Wśród prac zakwalifikowanych do wystawy są też rysunki wykonane przez podopiecznych domów dziecka i uczestników zajęć plastycznych w różnych ośrodkach kultury. Oczywiście są wśród nich prace legniczan.

Gala rozdania nagród odbyła się 18 czerwca. Uczestniczyli w niej goście z Polkowic, Łodzi, Złocieńca i Konstantynowa Łódzkiego. Wystawę pokonkursową można oglądać do końca lipca. Wczoraj (środa, 10 lipca) obejrzeli ją stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Stowarzyszenie od serca „Faustynka” zaprasza też do udziału w organizowanych cyklicznie zajęciach. W sierpniu będą to dwie soboty twórcze (24 i 31 sierpnia). Osoby zainteresowane mogą też uczestniczyć w zajęciach popołudniowych organizowanych od poniedziałku do piątku. W poniedziałki „Faustynka” zaprasza do udziału w zabawach ogólnorozwojowych i przez naukę. We wtorki organizowane są zajęcia plastyczne z elementami arteterapii. Na środy zaplanowano zajęcia umuzykalniające z elementami muzykoterapii, a w czwartki spotkania z bajką. W piątki stowarzyszenie organizuje spacery i zabawy ogólnorozwojowe.

Stowarzyszenie organizuje też zajęcia wakacyjne. Tegoroczne rozpoczęły się 8 lipca. Szczegółowe informacje o zapisach i uczestnictwie uzyskać można w Stowarzyszeniu od serca „Faustynka” przy ulicy Gwiezdnej 35A/3 w Legnicy lub telefoniczne (tel. 781 942 623).

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda