Home WiadomościZ kraju W Kalwarii Zebrzydowskiej powstała aplikacja mobilna na dróżki „Nie ustawajcie w modlitwie”

W Kalwarii Zebrzydowskiej powstała aplikacja mobilna na dróżki „Nie ustawajcie w modlitwie”

Redakcja

Aplikacja powstała z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej.

7 czerwca 1979 roku papież mówił do pielgrzymów:
– A jeśli, do czego pragnę was zachęcić i zapalić, to abyście nie przestawali nawiedzać tego sanktuarium. Więcej jeszcze – chcę wam powiedzieć wszystkim, a zwłaszcza młodym (bo, dziwna rzecz, młodzi szczególnie sobie upodobali to miejsce): nie ustawajcie w modlitwie. Trzeba się zawsze modlić, a nigdy nie ustawać, powiedział Pan Jezus. Módlcie się i kształtujcie poprzez modlitwę swoje życie. (…) Niech z tego miejsca do wszystkich, którzy mnie słuchają tutaj albo gdziekolwiek, przemówi proste i zasadnicze papieskie wezwanie do modlitwy. A jest to wezwanie najważniejsze. Najistotniejsze orędzie!

Odczytując słowa papieża – Świętego Pielgrzyma Kalwaryjskiego – opiekunowie sanktuarium postanowili stworzyć aplikację, która będzie wsparciem w modlitwie pielgrzymów na kalwaryjskich dróżkach. Zawiera ona teksty nabożeństw oraz informacje o sanktuarium, a także mapę dróżek. Jest przeznaczona dla pielgrzymów przybywających indywidualnie, rodzinnie oraz dla grup zorganizowanych. Można ją pobrać w sklepie Google Play lub za pomocą linka podanego na stronie internetowej sanktuarium (kalwaria.eu).

Kustosz sanktuarium ma nadzieję, że aplikacja będzie służyć pątnikom przybywającym do sanktuarium w przeżyciu pielgrzymki po Dróżkach Kalwaryjskich.
– Cieszę się, że możliwości, jakie daje dzisiaj technika są wykorzystywane do tak dobrych celów jak pomoc w modlitwie i pomagają w budowaniu duchowego dobra ludzi, do czego powołana została Kalwaria. Zależało nam na tym, by papieskie wezwanie do modlitwy było ciągle żywe i dzięki uprzejmości życzliwych fachowców udało się oddać pielgrzymom tę aplikację – mówi ojciec Konrad.

Aplikacja została uruchomiona 23 czerwca 2019 podczas głównych uroczystości 40 – lecia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej, którym przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Dziwisz.

Aplikację mobilną można pobrać: TUTAJ

Za: kalwaria.eu

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda