Home WiadomościZ kraju W najbliższą sobotę Spotkanie Lednickie. Czy wiesz już, jakie symbole otrzymasz?

W najbliższą sobotę Spotkanie Lednickie. Czy wiesz już, jakie symbole otrzymasz?

Redakcja

“Na Lednicy zmieniamy znaczenie przysłowiowego gadżetu na symbol  i znak. To inny poziom, inny sens i w końcu inny cel!” – mówią organizatorzy.

Hasło tegorocznego Spotkania Młodych Lednica2000 to “Jestem”.  Odwołuje się do wspólnego odkrywania jak cenni jesteśmy w oczach Bożych. Tylko odkrywając i przyjmując miłość Boga, możemy stawać się bezinteresownym darem dla innych. Można powiedzieć, że tegoroczne Spotkanie będzie podróżą w głąb siebie, poszukiwaniem swojego Jestem i tylko ktoś zachwycony wielkością daru człowieczeństwa może ten zachwyt przekazywać innym.

“Młodzi ludzie powiedzieli nam, że stoją przed różnymi wymaganiami, że ciągle są jacyś niewystarczający. Inni mówią im, że powinni być tacy, tacy i tacy… dlatego 2 czerwca spotkamy się na Polach Lednickich pod hasłem JESTEM.” – mówi Mateusz Kosior OP, jeden z duszpasterzy Wspólnoty Lednica2000.

“Ten, który JEST stworzył nas, żeby się z nami podzielić swoim JESTEM. Jeżeli się tym zachwycamy, sięgamy do swojego wnętrza, do Źródła naszego życia, do duszy, to nagle zaczyna nas ogarniać radość. Wystarczy że jestem. To radość bezinteresownej miłości” – dodaje Wojciech Prus OP.

Symbolem spotkania będzie oblicze Chrystusa Przemienionego, które jest jak lustro oraz ogień. Dominikanie tak tłumaczą ich znaczenie:

Zwierciadło Prawdziwego Spojrzenia – posłuży do spotkania ze spojrzeniem Boga. Tylko przeglądając się w obliczu Pana Jezusa, odkrywamy jacy naprawdę jesteśmy. “Jestem” – drogi w Bożych oczach, nabieram wartości, bo Bóg mnie miłuje. Prawdziwe spojrzenie na siebie i innych owocuje przemianą, której znakiem jest symbol tegorocznego Spotkania. Zachwyceni naszym pięknem w Bożych oczach, będziemy ten zachwyt przekazywać innym. Staniemy się bezinteresownym darem dla innych.

Świeca – to symbol światła i pokoju. Jak co roku na Polach Lednickich rozbłysną dziesiątki tysięcy świec. Jest to znak płonącej wiary.

Wśród zaproszonych gości, którzy wygłoszą konferencję będą m.in.: Tomasz Nowak OP, Wojtek Jędrzejewski OP, Tomek Zamorski OP, którzy będą głosić na wszystkie sposoby: z beczki, rusztowania, drabiny.

Uruchomiono również zapisy online. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, formularz znajdziesz pod tym linkiem>>

Za: www.deon.pl

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda