Home Wiadomości W niedzielę uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie

W niedzielę uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie

Redakcja

Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej połączone z archidiecezjalnymi dożynkami odbędą się 9 września 2018 roku. Msza św. przy źródełku na błoniach gietrzwałdzkich o godz. 11.00.

Uroczystą Mszę św. poprzedzi różaniec o godz. 10.00. Rozpoczęcie procesji z obrazem Matki Bożej o godz. 10.30. Wierni udający się na odpust proszeni są o zabranie ze sobą tekstu modlitwy nowennowej. Liturgii przewodniczył będzie i homilie wygłosi bp Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej.

W niedzielny poranek z olsztyńskich i ostródzkich parafii wyjdą piesze pielgrzymki do Gietrzwałdu. Centralna grupa wyjdzie z olsztyńskiej katedry św. Jakuba w niedzielę o godz. 5.00.

Z okazji 100.lecia odzyskania niepodległości przez Polskę na zakończenie gietrzwałdzkich uroczystości zostanie także zasadzony Dąb Niepodległości.

Jak co roku przygotowana została specjalna oferta komunikacji miejskiej, by ułatwić dojazd do gietrzwałdzkiego sanktuarium i powrót do Olsztyna. W niedzielę, 9 września, będą uruchomione dwie linie specjalne G-1 oraz G-2.

>www.archwarmia.pl

Za: episkopat.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda