Home WiadomościZ kraju „W sercu Kościoła mej Matki mam być Miłością”

„W sercu Kościoła mej Matki mam być Miłością”

Redakcja

Komisja Misyjna przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce przed patronalnym świętem św. Teresy od Dzieciątka Jezus wspólnie z siostrami diecezji warszawskich modliła się w intencji Kościoła misyjnego w kościele sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

30 września 2018 r. została odprawiona Msza Święta w intencjach misjonarek i misjonarzy. Mszy świętej przewodniczył ks. Maciej Będziński, Sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz Papieskiego Dzieła Apostoła. Słowo Boże wygłosił  ks. Leszek Kryża dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy  Konferencji Episkopatu Polski.

Obecni byli również studenci Centrum Formacji Misyjnej wraz z dyrektorem CFM ks. Janem Fecko.

Prosiliśmy Dobrego Boga, aby życie misjonarek i misjonarzy uczynił owocnym, by ich powołanie misyjne, trud i oddanie siebie w służbie drugiemu człowiekowi wydało plon obfity dla całego Kościoła. By PAN błogosławił każdej misjonarce i misjonarzowi, każdej pracy i każdemu dziełu na wszystkich kontynentach.

Polecaliśmy Bogu siostry misjonarki z naszych Zgromadzeń zakonnych, szczególnie te, które pracują w trudnych warunkach, gdzie ich kraje posłania objęte są niesprawiedliwością, niepokojem, wojną, przemocą, głodem, chorobą czy prześladowaniami wyznawców Jezusa Chrystusa. Siostrom ze Zgromadzenia Franciszkanek Rodziny Maryi dziękujemy za przygotowanie śpiewów i oprawy liturgicznej. Dziękujemy siostrom ze Zgromadzeń , które czynnie włączyły się w przygotowanie tej Eucharystii. Po Mszy Świętej swoim doświadczeniem pracy misyjnej podzieliła się z nami s. Dawida Strojek, Służebnica Ducha Świętego pracująca w Papui Nowej Gwinei.  Przypomniałyśmy sobie, że jesteśmy misjonarkami tam gdzie Bóg nas posyła i do tych miejsc GO niesiemy.

Niech Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, patronka misji rozpala w nas zapał misyjny i uczy jak być misjonarką w naszych wspólnotach, środowiskach, miejscach pracy.

s. Irena Karczewska FMM

Za: www.zakony-zenskie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda