Home WiadomościZ kraju W sobotę obchody 30. rocznicy powstania Radia Maryja

W sobotę obchody 30. rocznicy powstania Radia Maryja

Redakcja

W sobotę 4 grudnia w Toruniu, a w środę 8 grudnia w Bydgoszczy Radio Maryja świętować będzie 30. rocznicę powstania. Na rocznicowe obchody złożą się modlitwy, koncerty oraz Msza św. pod przewodnictwem abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego oraz sekretarza papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI.

“Dziękujemy Panu Bogu za każdego od 30 lat – całą apostolską, kochającą Pana Boga i ojczyznę Rodzinę Radia Maryja” – pisze w liście zapraszającym na obchody dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

W liście zapraszającym słuchaczy do uczestnictwa w rocznicowych obchodach założyciel i dyrektor Radia Maryja przypomina, że rozgłośnia zaczęła “posługę Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i narodowi polskiemu poprzez dwie stacje: w Toruniu i Bydgoszczy. Z tych małych stacji, tak jak z ewangelicznego ziarnka gorczycy, Radio Maryja urosło na cały świat”.

Świętowanie 30-lecia Radia Maryja odbędzie się w Toruniu w sobotę 4 grudnia, z kolei w Bydgoszczy 8 grudnia o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Fatimskiej. Główne będą jednak uroczystości toruńskie.

Miejscem rocznicowych obchodów w mieście Kopernika będzie już od godz. 9.00 Hala Sportowo-Widowiskowa Arena Toruń przy ul. Bema 73/89. Karty wstępu są do odbioru w namiocie, w biurze Radia Maryja przed wejściem głównym do areny. Tymczasowe biuro Radia Maryja będzie również w holu areny na parterze.

O godz. 11.30 rozpocznie się koncert ojców bernardynów z Lublina – o. Azariasza i o. Juliana. Od godz. 12.00 pierwszosobotnia godzina przed Najświętszym Sakramentem; 12.30 różaniec, a o 13.00 koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. O godz. 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 15.30 będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem abp. Mieczysława Mokrzyckiego – metropolity lwowskiego oraz sekretarza Ojca Świętego Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Przed areną na ulicy Bema oraz wewnątrz budynku będzie możliwość zakupienia zarówno ciepłego posiłku, jak i herbaty i kawy. Będzie można zaopatrzyć się w dobrą książkę, pisma katolickie dla dzieci, młodzieży, dorosłych – w tym w album z okazji 30 lat Radia Maryja.

“Pomyślmy o ewangelizacyjnym prezencie z okazji świętego Mikołaja czy Bożego Narodzenia. Każdą okazję do dania prezentu wykorzystajmy do ewangelizacji obdarowywanego” – zachęca o. Tadeusz Rydzyk.

Redemptorysta zachęca ponadto przed uroczystością w arenie toruńskiej do odwiedzenia w Toruniu m.in. Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, które wybudowała Rodzina Radia Maryja.

Uczestników uroczystości prosi się o zachowanie przepisów sanitarnych: maseczki i dezynfekcję rąk. Dozowniki z płynami będą dostępne w różnych miejscach przy wejściu i w gmachu areny. W budynku należy zachować dystans przestrzenny pomiędzy sobą. Przy wejściu do areny studenci pielęgniarstwa z Akademii Kultury Społecznej i Medialnej będą mierzyć temperaturę.

“Nad bezpieczeństwem podczas uroczystości będzie czuwać uprzejma policja i straż miejska. Wszyscy zaś przygotujmy się duchowo na to piękne dziękczynienie. Bądźmy po spowiedzi, byśmy godnie przyjęli Pana Jezusa. Bądźmy życzliwi, pomocni, z dobrym słowem, uśmiechem i czynem dla wszystkich” – informuje o. Rydzyk.

“Dziękujemy Panu Bogu za każdego od 30 lat – całą apostolską, kochającą Pana Boga i ojczyznę Rodzinę Radia Maryja” – pisze redemptorysta. “Idziemy dalej, mamy jeszcze wiele do zrobienia w Polsce, a może nawet coraz więcej w obliczu światowej rewolucji kulturowej walczącej z Panem Bogiem, z rodziną, która zagraża naszemu zbawieniu. Nie jesteśmy sami. Jesteśmy z Matką Najświętszą, dlatego alleluja i do przodu, czyli chwalmy Pana i do przodu, do ewangelizacji!” – dodaje dyrektor Radia Maryja.

Należąca do redemptorystów rozgłośnia Radio Maryja została założona w Toruniu przez o. Tadeusza Rydzyka CSsR w grudniu 1991 r. i ma dziś największy ogólnopolski zasięg oraz słuchaczy także wśród Polonii.

Na program Radia Maryja składają się przede wszystkim audycje o charakterze ewangelizacyjnym, katechezy, transmisje wydarzeń z życia Kościoła i wspólna modlitwa. Transmitowane są Msze i nabożeństwa, papieskie pielgrzymki. Jest też miejsce na publicystykę społeczno-polityczną.

Radio ma charakter interaktywny, od początku słuchacze mieli możliwość, dzwoniąc, brać udział w modlitwach na antenie, zadawać pytania czy dzielić się komentarzami. Słuchacze i sympatycy radia tworzą Rodzinę Radia Maryja.

Z raportu Radio Track Kantar Polska opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od maja do października 2021 roku udział Radia Maryja w ogólnopolskim rynku słuchalności rozgłośni wyniósł 1,1%. W analogicznym okresie rok temu było to 0,4%.

lk / Toruń
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda