Home WiadomościZ kraju W Złoczewie odbyły się uroczystości pogrzebowe najstarszej kamedułki na świecie

W Złoczewie odbyły się uroczystości pogrzebowe najstarszej kamedułki na świecie

Redakcja

W dniu 4 września 2014 roku, odeszła do Pana mając 102 lat, w 63 roku profesji zakonnej Śp. s. MARIA MAGDALENA od Najświętszych Serc Jezusa i Maryi – HELENA JULIA PELC .

W dniu 6 września 2014 roku, w kościele Klasztoru Mniszek Kamedułek w Złoczewie, odprawiona została Msza Św. i Nabożeństwo Żałobne. Po tych uroczystościach nastąpiło odprowadzenie zmarłej Siostry na miejscowy cmentarz.

Matka Magdalena była drugą z kolei przeoryszą klasztoru Mniszek Kamedułek w Złoczewie. Pełniła tę funkcję od 1956 do 1962, a następnie od 1966, aż do 1985 roku. W 1990 r., mając 78 lat, wyjechała wraz z dwiema innymi siostrami do klasztoru Mniszek Kamedułek w La Seyne we Francji, aby wspomóc personalnie tamtejszą wspólnotę, która cierpiała na brak powołań. We Francji przebywała do 2009 roku. Potem wróciła do Złoczewa, gdzie prowadziła spokojne życie mniszki.

Za: www.kamedulki.eu

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda