Home Wiadomości Wakacyjny Zjazd Misjonarzy w Warszawie

Wakacyjny Zjazd Misjonarzy w Warszawie

Redakcja

Konferencje maryjne związane ze 100-leciem objawień Fatimskich i 140-leciem objawień w Gietrzwałdzie oraz sympozjum naukowe „Świeccy a misje” – to główne wydarzenia Wakacyjnego Zjazdu Misjonarzy, który trwa w Warszawie.

Uczestnicy zjazdu wzięli udział w Mszy św., którą odprawił ordynariusz diecezji ełckiej, przewodniczący Komisji KEP ds. Misji bp Jerzy Mazur. Wysłuchali m.in. wystąpień sekretarza stanu w MSZ Jana Dziedziczaka, rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ks. dr. Pawła Rytel-Andrianika, prezesa KAI Marcina Przeciszewskiego.

W środę misjonarze wezmą udział w sympozjum naukowym „Świeccy a misje” na UKSW, które jest kolejnym spotkaniem poświęconym misjonarzom świeckim, ich tożsamości, powołaniu misyjnemu oraz konkretnym warunkom posługiwania i życia. – Pragniemy uważnie wsłuchiwać się w głos misjonarzy świeckich, by jak najlepiej odpowiedzieć na ich potrzeby – podkreśla bp Mazur.

Szczegóły: http://bit.ly/2sL3b4C

Za: BP KEP.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda