Home WiadomościZ kraju Warszawa: centralne nabożeństwo Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Warszawa: centralne nabożeństwo Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Redakcja

W katedrze warszawsko-praskiej odbyło się wczoraj centralne nabożeństwo Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Mszy św. przewodniczył abp Henryk Hoser.

Słowo w czasie Eucharystii wygłosił wiceprzewodniczący Polskiej Rady Ekumenicznej, bp Jerzy Samiec. Zwierzchnik Kościoła ewangelicko-augsburskiego przestrzegał przed zamykaniem się w sztywnych schematach, przez co nie zauważamy w drugim człowieku brata czy siostry w Chrystusie. „Jeżeli należymy do większości, to często z lekceważeniem myślimy o mniejszości. Mówiąc z punktu widzenia mniejszości także musimy się przyznać do tego, że czasami brak nam pokory – mówił bp Samiec. – Z pychą patrzymy na tych, których więcej, i zaczynamy mówić, że jesteśmy elitą, że mamy lepsze poznanie Ewangelii, a oni mają tylko siłę większości”.

Na zakończenie Mszy abp Hoser zachęcił wszystkich do nieustannej modlitwy o jedność chrześcijan. Jak podkreślił, Bóg łączy, a zło dzieli.

R. Łączny, KAI

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda