Home WiadomościZ kraju Warszawa: Charytatywny Jarmark św. Jacka na Nowym Mieście 14-15 sierpnia

Warszawa: Charytatywny Jarmark św. Jacka na Nowym Mieście 14-15 sierpnia

Redakcja

Jarmark św. Jacka to warszawskie wydarzenie o kilkunastoletniej tradycji. W tym roku stoiska handlowe przed kościołem ojców dominikanów przy ul. Freta 10 będzie można odwiedzać 14 i 15 sierpnia. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na wykupienie obiadów dla 240 dzieci w ramach 10. edycji programu dożywiania realizowanego w szkołach i świetlicach w całej Polsce.

Jarmark św. Jacka od kilkunastu lat odbywa się w połowie sierpnia na warszawskim Nowym Mieście. Całkowity dochód z tego przedsięwzięcia przeznaczony zostanie na wykupienie obiadów dla dzieci w szkołach i świetlicach środowiskowych.

– We wrześniu rozpoczniemy dziesiątą jubileuszową edycję programu dożywiania dzieci w szkołach. Tą inicjatywą chcemy objąć ponad 240 uczniów z całej Polski. Czas pandemii koronawirusa był dla naszych podopiecznych bardzo trudny. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym będą mogli jak najdłużej uczyć się stacjonarnie, w szkole. Co ważne, dla wielu z nich obiad szkolny to jedyna szansa na ciepły posiłek. Co roku mogliśmy liczyć na hojność i otwarte serca odwiedzających Jarmark. Dlatego zachęcam, żeby również w tym roku zrobić zakupy na naszych stoiskach i pomóc nam pomnażać dobro – mówi Anna Stadnicka, koordynatorka Jarmarku św. Jacka w Warszawie.

Stoiska handlowe i kawiarnia

14 i 15 sierpnia plac przed kościołem św. Jacka przy ulicy Freta zajmą stoiska handlowe. Będzie można na nich nabyć m.in. różnorodne rękodzieło, w tym ozdoby, obrazy, biżuterię oraz wyjątkowe wzory naczyń. W charytatywnym antykwariacie jak co roku będą czekały książki o różnej tematyce oraz płyty winylowe. W antykwariacie każdy ustala cenę sam, składając w ten sposób datek, który pozwala na wykupienie szkolnego obiadu dla dziecka.

Z kolei w charytatywnej kawiarni będzie można zjeść coś słodkiego i ugasić pragnienie. Tutaj także będzie można zakupić dobrze znane bywalcom jarmarku charytatywne skarpetki z motywami dominikańskimi oraz nowość – notesy zaprojektowane przez Magdalenę Grabowską-Wacławek, znaną jako BOVSKA.

15 sierpnia na jednym ze stoisk pojawią się „pierogi świętego Jacka” – to nawiązanie do jednej z legend dominikańskich, wedle której podczas głodu po najazdach tatarskich w 1240 r. św. Jacek Odrowąż karmił ubogich pierogami.

Stoiska w ramach Jarmarku św. Jacka będą czynne w sobotę 14 sierpnia w godzinach od 11:00 do 21:00, a w niedzielę 15 sierpnia od godziny 10:30 do godziny 22:30.

Charytatywna licytacja

W trakcie jarmarku odbędzie się również charytatywna licytacja online. Na grupie „DobroDzieje się – licytacja” w serwisie społecznościowym Facebook będzie można wylicytować wiele wyjątkowych przedmiotów. W ten sposób będzie można zrobić wyjątkowy prezent bliskiej osobie i równocześnie pomóc zebrać fundusze na kontynuację programu dożywiania dzieci w szkołach. Licytacja rozpocznie się 15 sierpnia o godzinie 13:00, a zakończy we wtorek 17 sierpnia o godzinie 21:00.

Głównym organizatorem jarmarku jest Grupa Charytatywni Freta, która działa przy klasztorze ojców dominikanów w Warszawie od 2011 roku. Jej zadaniem jest pomoc ubogim i potrzebującym dzieciom oraz ich rodzinom. Prowadzi program dożywiania w szkołach, którym objętych jest ok. 240 dzieci w całej Polsce oraz współpracuje z fundacjami, grupami i świetlicami działającymi przy klasztorach dominikańskich. Oprócz tego do potrzebujących rodzin trafia pomoc w postaci paczek świątecznych czy wyprawek szkolnych. Podopieczni grupy korzystają z programu korepetycji, stypendiów naukowych i sportowych, opieki medycznej i psychologicznej, warsztatów teatralnych, artystycznych i kulinarnych, ferii w mieście oraz wyjazdów wakacyjnych.

Zachęcamy do obserwowania profilu Jarmarku na Facebooku www.facebook.com/jarmarknafreta, gdzie na bieżąco pojawiają się szczegółowe informacje na temat jarmarku.

Grupa Charytatywni Freta / Warszawa
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda