Home WiadomościZ kraju Warszawa: Kościół św. Antoniego zamknięty do odwołania. Franciszkanie na kwarantannie

Warszawa: Kościół św. Antoniego zamknięty do odwołania. Franciszkanie na kwarantannie

Redakcja

Franciszkanie z parafii św. Antoniego na Senatorskiej poinformowali, że zostali objęci kwarantanną a ich kościół został zamknięty do odwołania.

U proboszcza stwierdzono zakażenie koronawirusem, dlatego Sanepid apeluje, aby osoby, które od 9 sierpnia miały kontakt z o. Lechem Dorobczyńskim OFM skontaktowały się ze stacją Sanepidu w Zwoleniu.

Franciszkanie proszą, aby w pilnych sprawach duszpasterskich kontaktować się z nimi telefonicznie (+48 22 827 15 20) lub mailowo: [email protected] Informują, że na bieżąco będą odprawiali Msze święte w zamówionych wcześniej intencjach.

Testy na COVID-19 wykazały u o. Lecha Dorobczyńskiego obecność patogenu – poinformowali w niedzielę 23 sierpnia franciszkanie z warszawskiej parafii św. Antoniego przy ul. Senatorskiej – Chory czuje się dobrze. Czekamy na wytyczne Sanepidu – napisali na parafialnej stronie internetowej

Jednocześnie zaapelowali do swoich parafian i gości: “Dbajcie o siebie i uważajcie na siebie! Polecamy się Waszym modlitwom. I modlimy się za Was” – zapewnili.

O. Lech Dorobczyński OFM jest kapłanem z 20-letnim stażem. Od trzech lat jest gwardianem klasztoru przy Senatorskiej i proboszczem parafii św. Antoniego.  W piątek 21 sierpnia powrócił do klasztoru z urlopu, w sobotę miał wysoką gorączkę, w niedzielę zrobiono mu badania.

“Jaki Pan Bóg jest mądry, że koronawirus przyszedł do naszego klasztoru wtedy, gdy jeden z ojców jest na rehabilitacji, drugi – na urlopie, a trzeci jeszcze nie przyjechał. Teraz czekamy na wytyczne Sanepidu – napisał na Facebooku sam o. Dorobczyński. Zamieścił też wynik swojego testu. Poprosił o modlitwę za współbraci i osoby, z którymi miał kontakt, będąc nieświadomym zakażenia.

awo/archwwa.pl

Za: www.archidiecezja.warszawa.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda