Home WiadomościZ kraju Warszawa: marianie z Domu Zakonnego na Stegnach są zdrowi

Warszawa: marianie z Domu Zakonnego na Stegnach są zdrowi

Redakcja

U marianów z Domu Zakonnego w Warszawie na Stegnach nie wykryto obecności wirusa SARS-CoV-2, a to oznacza, że nie stanowili oni niebezpieczeństwa zarażenia tym wirusem osób, które uczestniczyły w nabożeństwach w kościele parafialnym w minionym tygodniu – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie parafii NMP Miłosierdzia na warszawskich Stegnach. Od 16 sierpnia Dom Zakonny i kościół pozostawał zamknięty z uwagi na podejrzenie zakażenia koronawirusem.

„Z ogromną radością informujemy, iż otrzymaliśmy wyniki badań, które stwierdzają, że u marianów z Domu Zakonnego w Warszawie na Stegnach nie wykryto obecności wirusa SARS-CoV-2, a to oznacza, że nie stanowili oni niebezpieczeństwa zarażenia tym wirusem osób, które uczestniczyły w nabożeństwach w kościele parafialnym w minionym tygodniu” – pisze ks Sławomir Homoncik MIC, przełożony domu zakonnego oraz ks. Marek Otolski MIC, proboszcz parafii w komunikacie opublikowanym 21 sierpnia br. na parafialnej stronie internetowej.

Marianie dziękują za modlitwę oraz za pomoc i wsparcie w czasie kwarantanny. Zapowiadają, że w najbliższą niedzielę, 23 sierpnia, podczas każdej Mszy św. będą dziękować za cud ocalenia przed chorobą i zapraszają do wspólnej modlitwy. Informują tez, że Msze św. będą odbywać się według dotychczasowego porządku.

W związku z tym, że w Domu zakonnym przy ul. Bonifacego 9 w Warszawie przez kilka godzin przebywała osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem (osoba ta nie odwiedziła kościoła parafialnego i nie sprawowała Mszy św.), 16 sierpnia zgodnie z decyzją Inspekcji Sanitarnej, wszystkie osoby przebywające w domu zakonnym, które miały kontakt z osobą zakażoną, zostały objęte kwarantanną. Tym samym dom zakonny i kościół przy ul. Bonifacego pozostawał zamknięty.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda