Home WiadomościZ kraju Warszawa: modlitwa za pomordowanych 30 redemptorystów i ofiary Rzezi Woli

Warszawa: modlitwa za pomordowanych 30 redemptorystów i ofiary Rzezi Woli

Redakcja

sierpnia przypada 78 rocznica zamordowania przez Niemców 30 redemptorystów z ul. Karolkowej w Warszawie. Jak co roku, chcemy tego dnia modlić się za pomordowanych zakonników oraz wszystkich zamordowanych mieszkańców Woli.

O godz. 11.00 na Placu Męczenników przy kościele św. Klemensa Hofbauera przy ul. Karolkowej49 w Warszawie odbędzie  się uroczystość upamiętniającą zamordowanych redemptorystów oraz ludność cywilną Woli. Uroczystość w ceremoniale wojskowym będzie oddaniem hołdu  zamordowanym redemptorystom oraz mieszkańcom warszawskiej Woli.

Zaproszenie goście złożą kwiaty przed pomnikiem oraz wygłoszą mowy związane z upamiętnieniem Rzezi Woli. Na zakończenie będziemy mogli włączyć się w śpiew pieśni powstańczych.

Kolejnym punktem dnia będzie piknik historyczno-edukacyjny w klasztornym ogrodzie który odbędzie się w godzinach 12.00-17.00. W pikniku uczestniczyć będzie grupa rekonstrukcyjna „Radosław”, która  będzie miała z sobą Goliatha (pojazd, który podczas wojny służył Niemcom do przenoszenia min).

Animatorzy poprowadzą wiele atrakcji dla dzieci. Każdy, kto będzie chciał dowiedzieć się więcej na temat służby wojskowej, będzie mógł spotkać się z żołnierzami Wojska Polskiego, którzy młodych ludzi będą zachęcać do wstąpienia w szeregi naszego wojska.

Na godz. 15.00 została przewidziana prelekcja na temat Rzezi Woli. Seniorzy i osoby starsze będą mogły skorzystać z podstawowych badań medycznych, które przeprowadzi służba medyczna firmy PZU S.A. Podczas pikniku będzie tez można skosztować swieżych potraw z grilla.

Dzięki naszym sponsorom wszystkie te atrakcje będą udostępnione za darmo dla wszystkich uczestników.

Uroczystości zakończymy  o godz. 18.30 Eucharystią w intencji Ofiar Rzezi Warszawskiej Woli.

Zapraszają Redemptoryści

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda