Home WiadomościZ kraju Warszawa Stegny: peregrynacja obrazu Pani Jasnogórskiej

Warszawa Stegny: peregrynacja obrazu Pani Jasnogórskiej

Redakcja

W dniach 21-22 września parafię pw. NMP Matki Miłosierdzia na warszawskich Stegnach nawiedziła kopia obrazu Pani Jasnogórskiej. Do uroczystej chwili parafia przygotowywała się przez rekolekcje maryjne, które przeprowadził ks. Adam Stankiewicz MIC. W konferencjach kapłan przybliżył postać Maryi podkreślając przede wszystkim Jej postawę zasłuchania w Słowo Boże, dzielenia się wiarą i radością wynikającą z obecności Boga pośród swego ludu, oraz posłuszeństwo Stwórcy i współpracę z Jego łaską w dziele zbawienia.

Uroczystej Eucharystii w niedzielny wieczór, podczas której została powitana Pani Jasnogórska przewodniczył ks. bp Józef Górzyński, który w homilii zwrócił szczególną uwagę na obecność Maryi i Jej roli w odwiecznych planach Boga: – Maryja jest bowiem Matką, która kocha swoje dzieci i nieustanie wskazuje na swojego Syna, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Troszcząc się o każdego człowieka, zachęca również nas abyśmy pozwolili się Bogu przemieniać, tak by i w naszym codziennym życiu mógł objawiać swoją chwałę, jak to uczynił na weselu w Kanie Galilejskiej – powiedział ks. bp.

Po Mszy św., wierni trwali na całonocnym czuwaniu powierzając Matce Jezusa swoje troski, bóle oraz dzieląc się z Nią radością wynikającą z wiary w Syna Maryi.

Uroczystość nawiedzenia parafii przez kopię obrazu jasnogórskiego zakończyła Msza św. celebrowana wieczorem następnego dnia przez proboszcza parafii ks. Bogusława Bindę MIC. W słowie skierowanym do wiernych ks. proboszcz podziękował parafianom za ich liczny udział w czasie nawiedzenia. Jak zaznaczył, obecność ta jest wymownym znakiem, iż dzisiejszy człowiek pragnie Boga w swoim życiu, zaś Maryja jest Tą, która na Niego wskazuje i do Niego nieustannie prowadzi.

Na zakończenie ks. proboszcz wyrażając wdzięczność Matce Bożej za czas nawiedzenia, zawierzył Jej całą wspólnotę parafialną.

xas

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda