Home WiadomościZ kraju Warsztaty Duszpasterskie Parafia Klaretyńska

Warsztaty Duszpasterskie Parafia Klaretyńska

Redakcja

W dniach 22-24 września br. Prefektura Apostolatu Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów przeprowadziła warsztaty duszpasterskie zatytułowane „Parafia Klaretyńska”. Wzięło w nim udział 14 Klaretynów zaangażowanych w pracę duszpasterską w parafiach w Polsce i za granicą oraz Prowincjalny Prefekt Apostolatu o. Piotr Liszka.

Istotą tych warsztatów była ponowne zdefiniowania „klaretyńskości” parafii w której pracują Misjonarze Klaretyni. Jest to istotne zwłaszcza teraz, kiedy Zgromadzenie stara się wskazać cechy klaretyńskiego „stylu misyjnego”. W toku dyskusji uczestnicy starali się odkryć współczesny wyróżnik „klaretyńskości” opierając się na najnowszych dokumentach jak „Cechy Klaretyńskiego Stylu Misyjnego”, czy „Priorytety Misyjne i pozycje strategiczne”, jak również tych dawniejszych jak „Parafia Klaretyńska w Świetle MCH”.

W naświetleniu tematu pomogli: Ks. dr hab. Bogusław Drożdż przedstawił wykład „teologia parafii zakonnej”, o. lic Fabian Kaltbach zaprezentował temat „duchowość parafii i wspólnoty zakonnej”. Trzecim gościem był profesor Politechniki Wrocławskiej dr hab. Jan Betta który mówił o sposobach zarządzania parafią w aspekcie ekonomicznym i organizacyjnym.

Udział w tym przedsięwzięciu kapłana z innej rodziny zakonnej, diecezjalnego a nawet osoby świeckiej pozwolił nam także zbliżyć się do praktyki Misji Współdzielonej, która jest jednym z cech Klaretyńskiego Stylu Misyjnego.

Za: www.klaretyni.pl


SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda