Home WiadomościZ kraju Ważne odwiedziny w Polskiej Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny

Ważne odwiedziny w Polskiej Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny

Redakcja

W dniu 19.05.2012 r. do Polski przybył J.E. Ks. Arcybiskup Stephen Reichert, Ordynariusz Diecezji Madang w Papui Nowej Gwinei, który przez lata był Ordynariuszem Diecezji Mendi, gdzie od kilkunastu już lat pracują Misjonarze Świętej Rodziny.

Ksiądz Arcybiskup spotkał się z Przełożonym Prowincjalnym Ks. Marianem Kołodziejczykiem MSF i Ks. Wiceprowincjałem Ks. Adamem Sobczykiem MSF, by podziękować za lata owocnej współpracy z Misjonarzami Świętej Rodziny, a jednocześnie by poprosić o nowych misjonarzy do Diecezji Madang, której przewodzi jako Arcybiskup od stycznia ubiegłego roku. Ksiądz Arcybiskup podkreślił wkład polskich misjonarzy ze Zgromadzenia MSF w rozwój Kościoła na Papui Nowej Gwinei, którzy pracują tam nieprzerwanie od 1989 r. Przez te 23 lata przewinęło się przez ten kraj siedemnastu misjonarzy z Polskiej Prowincji MSF. W chwili obecnej w PNG pracuje pięciu misjonarzy, a dalszych dwóch przygotowuje się do podjęcia pracy misyjnej w tym kraju.

Neoprezbiterzy z J.E. Ks. Bpem Wiesławem Meringiem, Ks. Prowincjałem Marianem Kołodziejczykiem MSF i  Ks. Generałem Edmundem Michalskim MSF .

Inną ważną wizytą w Polskiej Prowincji MSF był przyjazd Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny Ks. Edmunda Jana Michalskiego MSF, który przybył na święcenia kapłańskie w Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim. J.E. Ks. Bp Wiesław A. Mering wyświęcił sześciu nowych kapłanów: pięciu MSF i jednego Ojca kamedułę z Bieniszewa (studiował wraz z klerykami ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Wyższym Seminarium Duchownym MSF w Kazimierzu Biskupim) oraz trzech nowych diakonów. Ksiądz Prowincjał wyraził radość z obecności Ks. Edmunda Michalskiego MSF, który jako Przełożony Generalny dopiero po raz drugi pojawił się na uroczystości święceń kapłańskich w Polskiej Prowincji MSF, w tym samym kościele seminaryjnym, w którym także on przed 27 laty przyjął święcenia kapłańskie.

Przełożony Generalny MSF na zakończenie Mszy św. podziękował J.E. Ks. Biskupowi Wiesławowi Meringowi za jego udzielenie święceń i za okazywaną Zgromadzeniu Misjonarzy Świętej Rodziny życzliwość oraz złożył życzenia z racji 40-lecia święceń kapłańskich. Następnie skierował do neoprezbiterów słowa zachęty, by nie lękali się nieść Chrystusa do tych, którzy są z dala od Pana, by wychodząc ze wspólnoty seminaryjnej, wnieśli ducha entuzjazmu i żarliwości do wspólnot, do których zostali skierowani przez Przełożonych. Życzył im również, by wspólnoty tak zakonne, jak i parafialne, w których rozpoczną swoje życie kapłańskie i zakonne oraz pracę duszpasterską, dobrze ich przyjęły i by mogli pracować z radością i oddaniem dla królestwa Bożego. Ks. Generał podziękował rodzicom neoprezbiterów za dar synów dla Zgromadzenia i za modlitewne wsparcie, okazywane nie tylko ich dzieciom, ale także wszystkim Misjonarzom Świętej Rodziny.

W uroczystości święceń uczestniczyło kilkuset zaproszonych gości z całej Polski oraz ponad pięćdziesięciu kapłanów tak zakonnych, jak i diecezjalnych.

Ks. Bogdan Mikutra MSF
Sekr. Prow.

Za: www.msf.opoka.org.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda