Home WiadomościZ kraju Werbiści: Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu 2019

Werbiści: Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu 2019

Redakcja

Wraz z rozpoczęciem liturgicznego przygotowania do Bożego Narodzenia, Referat Misyjny z Pieniężna organizuje Adwentową Akcję Pomocy Kościołowi Misyjnemu. Jak co roku proponujemy kilka akcji misyjnych, których celem jest wsparcie misjonarzy i misjonarek w ich codziennej pracy.

W akcję można się włączyć dokonując dowolnej ofiary na jeden z proponowanych projektów. Oto tegoroczne propozycje.

WIGILIJNY STÓŁ. Puste miejsce przy wigilijnym stole to nasza polska tradycja. Zaproś duchowo misjonarza, aby z Twego świątecznego stołu mógł dać innym. Niech do Twego wigilijnego stołu zasiądą duchowo potrzebujący z krajów misyjnych, prześladowani chrześcijanie, ofiary klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych.

REMONT MUZEUM. Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie wymaga kapitalnego remontu i zmiany ekspozycji. Możemy pomóc, aby pokazać innym trud misyjnej pracy i zaangażowanie Dobrodziejów Misji w to dzieło.

KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Odradzające się wspólnoty katolickie na Wschodzie i w krajach byłego Związku Radzieckiego wciąż borykają się z wieloma trudnościami, których same nie są w stanie pokonać. Warto im pomóc.

POMOC DZIECIOM. Osierocone, bezbronne, głodne i bez perspektyw na przyszłość dzieci to nierzadkie zjawisko w wielu ubogich krajach. Możemy pomóc odmienić ich los.

CODZIENNE UTRZYMANIE MISJONARZY. Aby owocnie głosić Ewangelię, misjonarzom nie może zabraknąć powszedniego chleba i niezbędnych rzeczy codziennego użytku.

MASZYNY DO SZYCIA. Siostry Służebnice Ducha Świętego, prowadzące szkołę zawodową w Adeemmar w Ghanie, proszą o pomoc w zakupie czterdziestu ręcznych maszyn do szycia. Umiejętność ich obsługi pomoże dziewczętom z biednych rodzin w życiowym starcie i utrzymaniu.

WYPOSAŻENIE KOŚCIOŁÓW I KAPLIC. Pomóżmy w godnym i głębokim przeżywaniu liturgii i wiary wiernym z krajów misyjnych. Chodzi o rzeczy i paramenty liturgiczne, które konieczne są do sprawowania liturgii. Między innymi Siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji z Lome w Togo proszą o pomoc w zakupie elektronicznych organów do ich klasztornej kaplicy.

KSZTAŁCENIE KATECHISTÓW. Kapłanów jest wciąż za mało, dlatego ważną sprawą jest kształcenie katechistów i liderów różnych grup działających w Kościele. To właśnie oni w niedługim czasie będą wspólnie z misjonarzami troszczyć się o duchowy wzrost wiernych.

INTENCJE MSZALNE DLA MISJONARZY. To codzienne i regularne wsparcie misjonarzy w ich posłudze.

Wsparcia można dokonać wpłacając ofiarę na konto Referatu Misyjnego z Pieniężna z dopiskiem wybranego projektu misyjnego.

Referat Misyjny Księży Werbistów
Pieniężno Pierwsze 19
14-520 PIENIĘŻNO

Bank PEKAO S.A. O/Elbląg
31 1240 2265 1111 0010 4213 263231 1240 2265 1111 0010 4213 2632

Więcej informacji: www.pomocmisjom.werbisci.pl

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda