Home WiadomościZ kraju Werbiści: Film o pracy o. Jana Czuby SVD

Werbiści: Film o pracy o. Jana Czuby SVD

Redakcja

O. Zdzisław Mlak SVD, zrealizował film o ojcu Janie Czubie SVD, pracującym w Papui Nowej Gwinei. Film opowiada o jego posługiwaniu i ludziach wśród, których żyje.

Film “Corpus Christi” rozpoczyna się od barwnej uroczystości Bożego Ciała na wodzie, podczas której parafianie Rivo zorganizowali nietypową jak na nasze zwyczaje procesję pomiędzy rafami koralowymi i wyspami.

W filmie oprócz głównego bohatera wypowiadają się także inni Polacy – profesorowie założonego przez o. Czubę uniwersytetu w Madang: siostra Miriam Długosz ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego i o. Joachim Zok, werbista, wcześniej misjonarz w Ghanie.

Ojciec Jan Czuba urodził się w 1959 roku w Wojcieszowie na Dolnym Śląsku. Studiował w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie oraz teologię dogmatyczną na KUL, a później finanse na Macquarie University w Sydney. Święcenia kapłańskie przyjął w 1985 roku. Po kursie językowym w Irlandii wyjechał na misje do Papui-Nowej Gwinei, gdzie pracuje do dziś. Jest m.in. założycielem i rektorem Uniwersytetu Słowa Bożego w Madang, zarządcą szpitala, duszpasterzem w parafii. Opracowuje narodowe programy edukacji, jest też przedstawicielem UNESCO w dziedzinie mediów. Pełni funkcję konsula honorowego RP.

Wywiad z o. Janem Czubą SVD, a zarazem rektorem Uniwersytetu w Madang dostępny jest w papierowym wydaniu “Gościa Gliwickiego” na niedzielę 24 sierpnia.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda