Home WiadomościZ kraju Werbiści: III edycja konkursu misyjnego rozpoczęta

Werbiści: III edycja konkursu misyjnego rozpoczęta

Redakcja

SVD4 lutego 2016 roku rozpoczęła się III edycja Konkursu Misyjnego „Gdy myślę misje…”. W tym roku przebiegać on będzie pod hasłem „Zanim ochrzcił się Mieszko – misje wśród naszych przodków”.

Konkurs organizowany jest w ramach obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski.

W Konkursie mogą wziąć w nim udział dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat, którzy do 11 kwietnia 2016 roku mogą nadsyłać prace literackie, plastyczne oraz filmowe.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży misyjną działalnością Kościoła. Tegoroczna tematyka ma służyć pogłębieniu wiedzy na temat pracy misyjnej wśród naszych przodków oraz poszerzeniu wiedzy uczestników o tym ważnym okresie w historii naszego państwa. Nie bez znaczenia jest również sprawa rozwijania kreatywności, wrażliwości i wyobraźni plastycznej, reżyserskiej oraz literackiej uczestników konkursu.

Prace powinny przedstawiać wizję hasła Konkursu: „Zanim ochrzcił się Mieszko, misje wśród naszych przodków”. Uczestnicy będą mogli pokazać, jak według nich wyglądała praca misjonarzy na terenach Polski w czasach, gdy byliśmy jeszcze nieochrzczeni. Organizator pozostawia Uczestnikom Konkursu pełną swobodę interpretacji tematu w zakresie wizji artystycznej.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w sobotę 21 maja 2016 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie.

Organizatorem konkursu jest Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie.

Więcej informacji: [KLIKNIJ TUTAJ] 

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda