Home WiadomościZ kraju Werbiści: Niepełnosprawni w Pieniężnie

Werbiści: Niepełnosprawni w Pieniężnie

Redakcja

W Pieniężnie, na boisku Seminarium Duchownego Księży Werbistów, odbyła się X edycja „Olimpiady dla niepełnosprawnych”, organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Pieniężna (SON).

Choć nazwa imprezy wskazuje jednoznacznie, że jest ona organizowana z myślą o osobach niepełnosprawnych, trzeba zaznaczyć, że brały w niej udział również osoby pełnosprawne.

W tym roku w zawodach sportowych brało udział 9 placówek. Szkoły podstawowe z Pakosz, Zagaj, Piotrowca i Pieniężna, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Mój Dom” z Ornety, Zespół Szkół z Lelkowa, Dom Pomocy Społecznej z Bisztynka, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Ornety oraz wspomniane już Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Pieniężna.

Na boisku zebrało się ok. 130 uczestników. W organizacji pomagali wolontariusze oraz klerycy werbiści. Głównym organizatorem była przewodnicząca SON-u Mariola Gudebska.

Rywalizację rozpoczęła się o godz. 11.00 przywitaniem uczestników i zachęceniem do wspólnej zabawy. Na początek konkurencje indywidualne: kręgle, rzut lotkami do tarczy, rzut do kosza, bieg z szarfami i strzelanie do bramki. Szybko ustawiły się długie kolejki chętnych na poszczególnych stanowiskach.

Zawody umilała muzyka, w wolnym czasie można było również pograć w siatkówkę lub po prostu odpocząć na trawie i cieszyć się dniem. Na zgłodniałych i spragnionych czekały kiełbaski z grilla, pączki i napoje.

W drugiej części Olimpiady przyszła kolej na zawody drużynowe, które co roku wzbudzają najwięcej emocji. Każda placówka chciała pokazać, że jest najlepsza. Grano w zbijaka, przeciągano linę, pokonywano tor przeszkód i biegano w parach ze związanymi nogami.

Na koniec zmagań zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody. Najważniejsza była jednak wspólna zabawa i spotkanie, które dawało wiele radości i sprawiało, że na twarzach pojawiał się uśmiech, bezcenny. Zawody zakończyły się o godz. 16.00.

Krzysztof Malejko SVD

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda