Werbiści – Pieniężno: Wystawa „Dzisiaj w Betlejem”

Od 18 grudnia w Muzeum Misyjno–Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie zwiedzać można wystawę zatytułowaną „Dzisiaj w Betlejem”.

Zaprezentowano w niej miniaturowe stajenki ze żłóbkiem oraz figurkami zwierząt i ludzi, składających hołd małemu Chrystusowi.

Ukazane przedmioty stanowią oryginalne wytwory sztuki, które zostały zebrane z Boliwii i Paragwaju w Ameryce Południowej oraz Togo, Ghany, Mozambiku, Botswany, Kenii, Demokratycznej Republiki Konga, Republiki Południowej Afryki i Madagaskaru w Afryce.

Prezentowana wystawa otwarta będzie do 28 lutego 2014 r. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej niezwykłej różnorodności kulturowej, skupionej wokół tajemnicy Bożego Narodzenia.

Ekspozycję przygotowali: s. Hiacynta Lorenc SSpS i br. Krzysztof Walendowski SVD, a jej komisarzem jest o. Wiesław Dudar SVD.

Muzeum Misyjno-Etnograficzne w Pieniężnie czynne jest w godzinach 9.00-16.00 (od poniedziałku do soboty) oraz 12.00-15.00 (w niedziele i święta). Muzeum nieczynne będzię Od 22 XII do 2 I, w każdą niedzielę od grudnia do końca lutego, Triduum Paschalne, Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia, Boże Ciało, Wszystkich Świętych. Ostatni goście wpuszczani są 20 minut przed zamknięciem Muzeum.

Więcej informacji na stronie Referatu Misyjnego w Pieniężnie.

s. Hiacynta Lorenc SSpS

Za: www.werbisci.pl