Home WiadomościZ kraju Werbiści: spotkanie misjonarzy i misjonarek w Pieniężnie

Werbiści: spotkanie misjonarzy i misjonarek w Pieniężnie

Redakcja

5 lipca w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie rozpoczęło się spotkanie misjonarzy i misjonarek pochodzących ze zgromadzeń zakonnych założonych przez św. Arnolda Jannsena (Zgromadzenie Słowa Bożego – Księża Werbiści i Służebnice Ducha Świętego).

Bierze w nim udział 13 misjonarek i 68 misjonarzy z ks. abp Wilhelmem Kurtzem na czele. Wszyscy zgromadzeni reprezentują 34 kraje misyjne, w których pełnią swoją posługę misyjną.

W spotkaniu w Pieniężnie uczestniczą także zaproszeni goście, m.in.: ks. bp Jerzy Mazur – ordynariusz ełcki, ks. Józef Kloch – rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski oraz lekarze specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Chorób Morskich i Tropikalnych w Gdyni.

To misyjne spotkanie zostało zorganizowane przez Werbistowski Sekretariat ds. Misji i oraz Centrum Animacji Misyjnej w Pieniężnie i potrwa do 8 lipca. Zakończy je uroczysta Msza św. sprawowana jako dziękczynienie za wszystkie jubileusze kapłańskie i zakonne uczestniczących w spotkaniu misjonarzy. Przewodniczyć jej będzie, obchodzący 50 lecie kapłaństwa , ks. abp Wilhelm Kurtz z Nowej Gwinei.

Jan Wróblewski svd

Za: www.werbisci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda