Home WiadomościZ kraju Werbiści: Trwa Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu

Werbiści: Trwa Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu

Redakcja

W Orędziu na Światowy Dzień Misyjny w 2016 r. papież Franciszek napisał: „Wszystkie ludy i kultury mają prawo do otrzymania orędzia zbawienia, które jest darem Boga dla wszystkich… Misjonarze wiedzą z doświadczenia, że Ewangelia przebaczenia i miłosierdzia może przynieść radość i pojednanie, sprawiedliwość i pokój”.

Bez wątpienia włączając się w Werbistowską Adwentową Akcję Pomocy Kościołowi Misyjnemu odpowiadamy na wezwanie Ojca Świętego pomagając w rozszerzaniu Kościoła i potrzebującym bliźnim.

Z głębi serca dziękujemy za Wasze ofiary oraz dary duchowe. W tym roku w ramach akcji można włączyć się w następujące projekty misyjne:

  1. WIGILIJNY STÓŁ – Puste miejsce przy wigilijnym stole to nasza polska, bożonarodzeniowa tradycja, „zaproś duchowo” misjonarza przez złożenie na ten cel ofiary, aby z Twojego świątecznego stołu mógł dać innym. Niech do Twego wigilijnego stołu „zasiądą duchowo” potrzebujący z krajów misyjnych, cierpiący z powodu prześladowań religijnych, konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych.
  2. MISYJNY DZWON – O. Tomasz Laskowski SVD z Demokratycznej Republiki Konga, prosi o dzwon do kościoła znajdującego się na terenie stacji misyjnej Tumikia.
  3. KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE – Odradzające się wspólnoty katolickie na Wschodzie i w krajach byłego Związku Radzieckiego nadal borykają się z wieloma trudnościami, których same nie są w stanie pokonać.
  4. KOŚCIÓŁ W LIMBAZI – O. Tomasz Dudziuk SVD pracujący w Limbazi, na Łotwie, prosi o pomoc w dofinansowaniu zakupu kotła grzewczego na drzewo do kościoła i sal katechetycznych. To przerasta możliwości tamtejszej niewielkiej i rozproszonej wspólnoty parafialnej.
  5. KAPLICA W ZWEDRU – O. Józef Mazur SVD pracujący w Liberii prosi o pomoc w budowie i wyposażeniu kaplicy w powstającym Centrum Misyjnym w Zwedru.
  6. CODZIENNE UTRZYMANIE MISJONARZY – Aby gorliwie i owocnie głosić Ewangelię, nie może zabraknąć im powszedniego chleba i niezbędnych rzeczy codziennego użytku.
  7. POMOC DZIECIOM – Osierocone, bezbronne, głodne i bez perspektyw na przyszłość dzieci to nierzadkie zjawisko w wielu krajach misyjnych. Możesz pomóc odmienić ich los.
  8. PARAMENTY LITURGICZNE – O. Marek Ostrycharz SVD pracujący na Kubie prosi o pomoc w zakupie naczyń liturgicznych, bielizny kielichowej oraz obrusów na ołtarz. O. Franciszek Filar SVD z parafii św. Jana w Upali w Kostaryce prosi o wsparcie w zakupie tabernakulum.
  9. INTENCJE MSZALNE DLA MISJONARZY – To codzienne i regularne wsparcie misjonarzy w ich posłudze.

Ewentualnego wsparcia możecie Państwo dokonać wpłacając ofiarę na podane niżej konto z dopiskiem wybranego przez Was projektu misyjnego

REFERAT MISYJNY KSIĘŻY WERBISTÓW
KOLONIA 19     14-520 Pieniężno
Tel. 55 242 92 43
Fax 55 242 93 92
e-mail: [email protected]

BANK PEKAO S.A. O. ELBLĄG
Nr 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119

Werbistowską Adwentową Akcję Pomocy Kościołowi Misyjnemu tradycyjnie przygotowuje i koordynuje Referat Misyjny Księży Werbistów z Pieniężna.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda