Werbiści: zmarł o. prof. Antoni Kość

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 7 grudnia, w Lublinie, w wieku 62 lat zmarł nagle o. prof. Antoni Kość, długoletni wykładowca KUL.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek 13 grudnia w kościele akademickim KUL w Lublinie, gdzie będzie wystawiona trumna z ciałem ojca Antoniego. O godz. 11.45 zostanie odmówiony różaniec, a o 12.15 rozpocznie się Msza św. żałobna w intencji Zmarłego z udziałem Rodziny, Senatu Uczelni, studentów i współbraci.

14 grudnia o godz. 14.00, w kościele seminaryjnym w Pieniężnie, biskup Jerzy Mazur SVD będzie przewodniczył Mszy św. pogrzebowej, po czym ciało Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu zakonnym przy Domu Misyjnym św. Wojciecha.

Ojciec Antoni urodził się 12 maja 1949 roku w Rokietnicy w diecezji przemyskiej. W czerwcu 1974 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie przyjął święcenia kapłańskie. Studia prawnicze odbył w Sophia University w Tokio, Japonia, a potem na Uniwersytecie Freiburg i.Br. w Niemczech. W 1982 roku otrzymal tytuł doktora na Wydziale Prawa tegoż Uniwersytetu. Pracował jako wykładowca w Nanzan University w Nagoi (Japonia), w Seoul National University i w Sogang University w Seoulu (Republika Korei), a od 1994 roku na KUL w Lublinie. W 1996 roku habilitował się na Wydziale Prawa Kanonicznego i Świeckiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Rok później został kierownikiem Katedry Filozofii Prawa KUL. W 2000 roku uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego, a w 2004 roku profesora zwyczajnego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Amen.

Przeczytaj pełne kalendarium życia o. prof. Antoniego Kościa SVD

Za: www.werbisci.pl