Home WiadomościZ kraju Wielki namiot już stoi!

Wielki namiot już stoi!

Redakcja

Festiwal życia

Do Festiwalu Życia pozostały 3 dni. Wielki namiot i inne elementy infrastruktury są już gotowe. Teraz brakuje tylko Was – uczestników. 

Miesiące przygotowań dobiegają końca. I Festiwal Życia w Kokotku rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Długi czas pracy organizatorów przyniósł pierwsze, dosyć spektakularne efekty. Wczoraj, w czwartek polu festiwalowym stanął wielki namiot, ważący w sumie 35 ton i mogący pomieścić 3000 osób. To pod nim odbywać się będą główne wydarzenia festiwalu – Msze święte, konferencje i koncerty. Krótki film z jego rozstawiania można zobaczyć tutaj. Jak zapewniają organizatorzy, do soboty wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Dlaczego do soboty? Mimo, że Festiwal Życia zaczyna się w poniedziałek, już w niedzielę 1 lipca, możliwości sceny i namiotu zostaną w pełni wykorzystane. W ramach świętowania dziesięciolecia Oblackieg Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku, o 11.30 odbędzie się uroczysta Msza święta z udziałem biskupów, w tym bpa Jana Kopca, ordynariusza diecezji gliwickiej oraz bpa Marka Solarczyka przewodniczącego Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP. Tego samego dnia o 16.00, właśnie pod namiotem odbędzie się koncert “Arki Noego”, a o 19.00 koncert zespołu “2 Tm 2,3”, czyli Tymoteusza. Całość wydarzeń będzie otwarta. Więcej szczegółów na stronie www.kokotek.pl.

Na sam festiwal w dalszym ciągu można się zapisać. Rejestracja nowych uczestników będzie prowadzona również w dzień rozpoczęcia imprezy na miejscu. Przyjechać można też na pojedynczą konferencję czy koncert. Koszt jednodniowej wejściówki to 30 zł.

Więcej informacji o Festiwalu Życia na stronie www.festiwalzycia.pl.

ms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda