Home WiadomościZ kraju Wielki Post z redemptorystami

Wielki Post z redemptorystami

Redakcja

Od początku Wielkiego Postu misjonarze redemptoryści zapraszają osoby, które pragną głębiej przeżywać ten czas łaski, do korzystania z codziennych rozważań Słowa Bożego. Są one publikowane na portalu kaznodziejskim redemptorystów slowo.redemptor.pl.

Rozważania są odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka zawarte w tegorocznym orędziu: „W czasie Wielkiego Postu jesteśmy wezwani, aby odpowiedzieć na dar Boga, przyjmując Jego Słowo ‘żywe i skuteczne’ (Hbr 4, 12). Wytrwałe słuchanie Słowa Bożego rozwija gotowość do uległości wobec Jego działania (por. J 1, 21), które czyni nasze życie owocnym. Jeśli już to jest dla nas powodem do radości, to tym większe jest wezwanie, abyśmy byli ‘współpracownikami Boga’ (1 Kor 3, 9), dobrze wykorzystując obecny czas (por. Ef 5, 16), abyśmy i my siali ziarno dobra”.

Refleksje przygotowane przez redemptorystów zaangażowanych w różne rodzaje działalności ewangelizacyjnej stanowią zachętę, by po rozważaniu powziąć konkretne postanowienia i motywują do ewangelicznego działania, do którego wzywa nas Duch Święty. W rozważaniu na rozpoczęcie Wielkiego Postu czytamy: „W każdym z nas powinno pojawić się pytanie: jak ten czas zagospodarować, aby w poranek wielkanocny spotkać Zmartwychwstałego Jezusa w swoim własnym sercu? … Dlatego wezmę częściej Pismo Święte do mych rąk, więcej czasu poświęcę na modlitwę czy rekolekcje. Wielki Post daje okazję spojrzenia na świat z innej perspektywy”.

Przy rozważaniach na poszczególne dni Wielkiego Postu umieszczone są też odnośniki do archiwum kazań z poprzednich lat. Warto też dodać, że na portalu kaznodziejskim redemptorystów znajdują się różne rozważania drogi krzyżowej nawiązujące do aktualnych tematów duszpasterskich lub biblijnych. Publikowane są także cykle kazań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz rozważania o świętych i błogosławionych redemptorystach. Czytelnik znajdzie tam również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe, rozważania różańcowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania zamieszczone w dziale „Czytelnia”.

o. Sylwester Cabała CSsR

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda