Home WiadomościZ kraju Wizytacja polskiej prowincji saletynów

Wizytacja polskiej prowincji saletynów

Redakcja

Przez najbliższy miesiąc członkowie rady generalnej zgromadzenia odwiedzą wszystkie wspólnoty zakonne w Polsce oraz dzieła misyjne za granicą.

W poniedziałek 10 lutego rozpoczyna się wizytacja kanoniczna polskiej prowincji naszego zgromadzenia. Zgodnie z konstytucjami Księży Misjonarzy Saletynów „generał wizytuje osobiście lub przez swych asystentów każdą prowincję, przynajmniej jeden raz w ciągu swej sześcioletniej kadencji” (231K).

Ksiądz generał Silvano Marisa MS wraz z asystentem generalnym ks. Joe Bachandem MS odwiedzą młodych saletynów podczas ich corocznej formacji w Krakowie oraz wspólnoty w: Dębowcu, Dominikowicach, Kobylance i Rzeszowie. Spotkają się również ze współbraćmi z dzieł misyjnych w: Anglii, Belgii, Niemczech, Republice Czeskiej, na Słowacji, Ukrainie i w okręgu szwajcarskim. Wikariusz generalny ks. Adilson Schio MS i asystent ks. Efren Musngi MS odwiedzą wspólnoty w: Gdańsku-Sobieszewie, Krakowie, Łapszach Wyżnych, Łętowem, Mrągowie, Mysłowicach, Olsztynie, Trzciance, Warszawie i Zakopanem oraz współbraci pracujących na Białorusi. Wizytacja zakończy się 14 marca br. spotkaniem z Radą Prowincjalną w Warszawie.

Celem wizytacji generalnej jest umocnienie wiary współbraci, zachęta i wsparcie w życiu powołaniem. Przypomniał to ks. prowincjał Andrzej Zagórski MS w liście do saletyńskich wspólnot zakonnych. Ponadto wizytatorzy chcą sprawdzić, czy decyzje kapituł generalnych zostały przekazane i przyjęte, poznać radości i trudności prowincji, zobaczyć aktualny stan wspólnot, a w razie potrzeby interweniować i pomagać wspólnotom lub zakonnikom.

Podczas wizytacji w każdym z domów odbędzie się spotkanie z całą wspólnotą, konferencja i wspólnotowa Eucharystia. Członkowie rady generalnej chcą również osobiście spotkać się z każdym saletynem.

Wszystkich czytelników strony prosimy o modlitwę w intencji wizytatorów oraz całej polskiej prowincji.

(gz / dk)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda