Home WiadomościZ kraju Wołczyn – wspólnota Kościoła

Wołczyn – wspólnota Kościoła

Redakcja

Kościół, jako „krzew winny” był tematem kolejnego dnia na XIX Spotkaniu Młodych w Wołczynie organizowanym przez Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincję Krakowską.

Każdy chrześcijanin – mała gałązka jest wszczepiony w krzew – Kościół, w którym może wzrastać, rozwijać się i owocować. Grzech sprawia, że człowiek traci łączność z całym krzewem, ale Kościół troszczy się o każdą „gałązkę” i chce ją ratować poprzez sakrament pokuty i pojednania.

Właśnie w środę, w sposób szczególny, uczestnicy spotkania mogli doświadczyć tajemnicy tego sakramentu podczas wieczornej liturgii pokutnej. Przez cały czas trwania spotkania (9-14 lipca) kapłani są do dyspozycji młodzieży – można ich prosić o rozmowę, spowiedź. Ale środa jest wyjątkowym dniem wyciszenia, by móc stanąć w prawdzie o sobie przed Bogiem. W tym dniu nie odbywają się też koncerty.

„Różne opinie słyszy się na temat dzisiejszej młodzieży – mówi br. Paweł Teperski, rzecznik prasowy – a młodzież dzisiaj jest taka jak zawsze – trochę pogubiona, przeżywająca swoje trudności, ale przede wszystkim pełna ideałów, poszukująca również bardzo Boga. Dzień spowiedzi to dzień szczególny – doświadczamy ogromu Bożego miłosierdzia”.

„Czymże są nasze grzechy wobec ogromu Bożego miłosierdzia?!” – mówi br. Waldemar Korba, gwardian wspólnoty kapucynów w Wołczynie, gospodarz miejsca.

Gościem porannej konferencji był duszpasterz młodzieży, ks. Stanisław Orzechowski „Orzech” z Wrocławia. W wywiadzie, którego udzielił po konferencji podkreślił, że zaraz po jej zakończeniu podeszło do niego kilka młodych osób z prośbą o spowiedź – „ i dla mnie jest to świadectwo młodych ludzi, którzy mają pragnienie Boga w sercu” – spuentował ks. Stanisław.

Po konferencji rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem pasterza diecezji kaliskiej, ks. bp. Stanisława Napierały. „Przyjacielem Spotkań Młodych w Wołczynie” nazwał biskupa br. Jacek Waligóra, minister prowincjalny kapucynów, ponieważ od samego początku wiernie odwiedza młodzież zgromadzoną na spotkaniu w Wołczynie i sprawuje dla nich Eucharystię.

W duchu uwielbienia, wspólnego śpiewu i błogosławienia Pana za dar przebaczenia w sakramencie pokuty i pojednania zakończyła się środa na wołczyńskim spotkaniu młodych.

fot. Kamil Pawlik

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda