Home Wiadomości Wołomin: Dni hospicyjne w oriońskim Hospicjum Opatrzności Bożej

Wołomin: Dni hospicyjne w oriońskim Hospicjum Opatrzności Bożej

Redakcja

W ostatnią sobotę 14 października 2017 odbyła się już 14. edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno-Edukacyjnej Fundacji Hospicyjnej „Hospicjum to też życie”.
Tegorocznym obchodom przyświecało hasło: „Opiekun rodzinny – nie musi być sam”. Już po raz drugi Fundacja Hospicyjna poświęciła tę ogólnopolską kampanię opiekunom rodzinnym osób chorych, niepełnosprawnych, zarówno w podeszłym wieku jak i dzieci. W obchody Światowego Dnia Hospicjum włączyło się również nasze wołomińskie Hospicjum Opatrzności Bożej.

Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyła się gala, podczas której Dyrektor prowincjalny ks. Krzysztof Baranowski i Dyrektor Hospicjum ks. dr Dariusz Czupryński wręczyli statuetkę „Złota Róża” za szczególne zasługi dla wołomińskiego Hospicjum właścicielowi firmy DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A. w Wołominie Panu Bogdanowi Domagała.

Ponadto zebrani mogli wysłuchać interesującej prelekcji Pani psycholog Danuty Rukat-Zalewskiej pt. „Nie mażę się, ale marzę o… Opiekunowie rodzinni – jacy są? Jak radzą sobie z codziennością?”.

Na koniec gali odbył się koncert wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów – Ani Dąbrowskiej.
W niedzielę, 15 października była okazja, by bliżej poznać wołomińskie Hospicjum w ramach tzw. dnia otwartych drzwi. Poprzedziła go Msza św. o godz. 10.00 w Kościele pw. św. Józefa Robotnika, której przewodniczył ks. Prowincjał.

Za: orione.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda