Home WiadomościZ kraju Wpatrzeni w Matkę

Wpatrzeni w Matkę

Redakcja

michalici.plKopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza wszystkie męskie zgromadzenia zakonne w Polsce. Peregrynacja została uroczyście zapoczątkowana 16 października 2013 r. na Jasnej Górze. Zdecydowali o tym wyżsi przełożeni zakonni obecni na 130. zebraniu plenarnym Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich. Przesłaniem peregrynacji są słowa: „Przewodniczką ma nam być Maryja, Matka Pana”.

W poniedziałek 22 lutego br. została zainaugurowana peregrynacja w diecezji sandomierskiej, na terenie której znajdują się dwa domy zakonne księży michalitów: w Nowej Słupi i Stalowej Woli.

W dniach 23-24 lutego (wtorek i środa) Pani Jasnogórska gościła w Stalowej Woli. Cała wspólnota zgromadziła się na Mszy św. konwentualnej pod przewodnictwem przełożonego i proboszcza ks. Mieczysława Kucela CSMA. Okolicznościową konferencję dla wspólnoty wygłosił ks. Dariusz Kielar CSMA.

W piątek 4 marca w godzinach popołudniowych kopia Obrazu dotarła do Nowej Słupi k/ Kielc. Przewodnikiem duchowym dla tutejszego domu zakonnego w czasie nawiedzenia był ks. Józef Gibała CSMA. Chcieliśmy podzielić się naszą radością z parafianami, dlatego w sobotę wieczorem przenieśliśmy Obraz do kościoła parafialnego, gdzie pozostał aż do wieczornej Mszy św. w niedzielę.

W czasie Eucharystii, której przewodniczył przełożony i proboszcz
ks. Krzysztof  Bartochowski CSMA, zanosiliśmy nasze modlitwy do Syna Tej, którą gościliśmy jako Matkę. W niedzielę po wieczornej Mszy św. Obraz przekazaliśmy ojcom oblatom do sanktuarium na Świętym Krzyżu.

Zakończenie peregrynacji cudownego Obrazu na terenie diecezji sandomierskiej dokonało się we wtorek, 8 marca o godz. 11.00 Mszą św. pod przewodnictwem ordynariusza naszej diecezji bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej został przewieziony do opactwa w Jędrzejowie, gdzie swą peregrynację rozpoczną domy zakonne w diecezji kieleckiej.

Współbracia z Nowej Słupi i Stalowej Woli

Więcej (zdjęcia) na: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda