Home WiadomościZ kraju Wrocław: Matka Boża Częstochowska „z wizytą” na Kruczej

Wrocław: Matka Boża Częstochowska „z wizytą” na Kruczej

Redakcja

zakonfranciszkanow.plW klasztorach Archidiecezji wrocławskiej trwa peregrynacja kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to jedna z inicjatyw w ramach przeżywanego Roku Życia Konsekrowanego. Peregrynująca kopia została podarowana zakonom męskim przez prymasa Stefana Wyszyńskiego w 1963 r.

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszym franciszkańskim klasztorze św. Karola Boromeusza we Wrocławiu miała miejsce w dniach 28 i 29 maja. Jako franciszkanie prowadzący duszpasterstwo parafialne, postanowiliśmy zaprosić naszych parafian do wspólnej modlitwy, wypraszając przez wstawiennictwo Maryi potrzebne łaski dla naszej wspólnoty klasztornej i całej parafii.

Peregrynację rozpoczęliśmy 28 maja w czwartek w czasie wieczornego nabożeństwa majowego, kiedy to uroczyście przywitaliśmy Matkę Bożą w kopi cudownego obrazu. Następnie odprawiliśmy uroczystą Mszę św., której przewodniczył Ojciec Proboszcz Marek Augustyn. Po Mszy św. czuwanie modlitewne prowadziła Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej, w czasie którego modliliśmy się w intencji osób konsekrowanych oraz o liczne i święte powołania do służby Bożej. O godz. 20:00 rozpoczęliśmy wspólną modlitwę różańcową, do której specjalne rozważania o życiu konsekrowanym przygotował o. Stanisław Rochowiak. Następnie odmówiliśmy uroczyste Nieszpory, które zakończyliśmy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.

W drugi dzień nawiedzenia kopi cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 29 maja w piątek nasi parafianie i goście mieli okazję modlić się przed obrazem matki Bożej, w czasie Mszy św. z okolicznościowymi kazaniami. Peregrynację zakończyliśmy o godz. 16:30 w czasie uroczystych Nieszporów. Następnie kopia cudownego obrazu została przewieziona do następnego klasztoru. Czas peregrynacji, choć bardzo krótki, był okazją do modlitewnego spotkania całej wspólnoty klasztornej i parafialnej. Wierni licznie gromadzili się na modlitwie, towarzysząc nam, franciszkanom, w czasie tego pięknego wydarzenia.

o. Andrzej Łaniecki

Za: www.zakonfranciszkanow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda