Home WiadomościZ kraju WSD Bagno: XIII Salwatoriańskie Sympozjum Misyjne

WSD Bagno: XIII Salwatoriańskie Sympozjum Misyjne

Redakcja

sds.plW dniach 16-17 kwietnia 2016 roku odbyło się XIII Salwatoriańskie Sympozjum Misyjne. Jego celem było przybliżenie uczestnikom działalności salwatorianów na Filipinach.

Rozpoczęła je uroczysta Msza św. pod przewodnictwem prowincjała ks. Piotra Filasa. Obrady oficjalnie otworzył rektor WSD Salwatorianów ks. Jerzy Madera. Przełożony generalny salwatorianów w latach 1999-2012 ks. Andrzej Urbański zaprezentował wykład pt. Fundacja Wschodniej Azji – jej cele i początki. Działalność duszpasterską Zgromadzenia na Filipinach przybliżył ks. dr Bogdan Cwynar, który posługiwał w tym kraju. Konsultor generalny i sekretarz ds. misji salwatoriańskich ks. Agustín van Baelen ukazał misje salwatoriańskie na świecie i w Azji Wschodniej, ich stan aktualny i perspektywy rozwoju. Problemy slumsów i różnic kulturowych na Filipinach przybliżyła wolontariuszka Wolontariatu Misyjnego Salvator Marta Trawińska.

W programie sympozjum znalazły się również: panel dyskusyjny z udziałem prelegentów, warsztaty, ognisko z tańcami oraz okolicznościowe nabożeństwo i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji misji.

Finałem tego ważnego wydarzenia była niedzielna Eucharystia pod przewodnictwem ks. Andrzeja Urbańskiego.

Więcej (zdjęcia) na: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda