Home WiadomościZ kraju Współpracownicy Pallotynek pomagają Zgromadzeniu

Współpracownicy Pallotynek pomagają Zgromadzeniu

Redakcja

29. Czuwanie Współpracowników Apostolskich Sióstr Pallotynek zgromadziło w sobotnie popołudnie, 9 listopada, ok. tysiąc osób z całego kraju. Doroczne spotkanie było okazją do wynagrodzenia Matce Bożej za znieważanie Jej wizerunku.

Tradycyjnie nad organizacją jasnogórskiego spotkania czuwała s. Consolata Majewska, pallotynka: „W tym roku to czuwanie przebiega pod hasłem zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. To wszystko, co się teraz dzieje w naszej Ojczyźnie sprowadza nas na Jasną Górę, żeby Matce powiedzieć 'przepraszam', żeby Matce bardzo świadomie powiedzieć 'czuwam i jestem'. Maryja przy w naszej Ojczyźnie, w naszym domu została znieważona. To się dokonuje też w kościołach, znieważana jest Eucharystia. Przybywamy po to, żeby przeprosić Niepokalane Serce Maryi, i żeby powiedzieć ‘jestem’. Dzisiaj nie prosimy, dzisiaj tylko przepraszamy”.

„Współpracownicy Apostolscy są to ludzie pielgrzymkowi, są to ludzie, którzy biorą udział w pieszych pielgrzymkach, pielgrzymkach do Rzymu, do sanktuariów maryjnych, to są ludzie, którzy są bardzo otwarci, mają otwarte oczy, mają otwarte serca i przyjeżdżają, żeby usłyszeć, co Pan powie, co mamy dalej czynić. Współpracownik to taki człowiek, który dostaje wędkę, ale gdzie on ma łowić, jak ma łowić, to jego sprawa. Nie możemy człowiekowi narzucać zadania. Możemy tylko zadawać. Kiedy człowiek sam wyszukuje, kiedy człowiek sam widzi, co trzeba zrobić, jak pomóc drugiemu człowiekowi w niesieniu wiary, w niesieniu Boga, bo takie jest nasze zadanie, to jest najpiękniejsze”.

„Współpracownicy sióstr pallotynek mogą się zaangażować materialnie, mogą się zaangażować misyjnie, czy w domu dziecka, przedszkolach, mogą się zaangażować w świadome życie w parafiach, a to jest bardzo ważne, bo nie tylko sprawy materialne są ważne, te sprawy ducha są najważniejsze” – podkreśla s. Consolata.

Jasnogórskie spotkanie rozpoczęło się w Sali o. Kordeckiego. Czuwanie poprowadził ks. Krzysztof Czapla z Sanktuarium Fatimskiego w Zakopanem. Ks. Czapla przewodniczył także Mszy św. odprawionej o północy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

Charyzmatem Międzynarodowego Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego, nazywanych od nazwiska Założyciela – św. Wincentego Pallottiego – siostrami pallotynkami, jest katechizacja w szkołach podstawowych i średnich, prowadzenie przedszkoli, praca pielęgniarek zakonnych w szpitalach, troska o chorych i samotnych, prowadzenie grup apostolskich dla młodzieży, dzieci i osób dorosłych. Szczególnym zadaniem Zgromadzenia jest praca misyjna. Siostry Pallotynki posługują w Rwandzie, Kongo, Kamerunie, Białorusi, Rosji, na Ukrainie i Syberii.

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ es

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda