Home WiadomościZ kraju Wszechświatowa noc modlitwy o Pokój na Ukrainie i w Rosji

Wszechświatowa noc modlitwy o Pokój na Ukrainie i w Rosji

Redakcja
Z 28 na 29 marca ma się odbyć Wszechświatowa Noc Modlitw o Pokój na Ukrainie i w Rosji. Zapowiedziała to Ukraińska Rada Międzykościelna (URM), skupiająca głównie młode Kościoły i wspólnoty protestanckie nurtu ewangelicznego. Organizatorzy mają nadzieję, że w akcję tę włączą się chrześcijanie w wielu krajach, tak jak to było już przy okazji poprzedniej takiej akcji, która objęła, oprócz Ukrainy, także m.in. Rosję, Hiszpanię i Szwajcarię.„Ukraina potrzebuje dzisiaj, jak nigdy dotychczas, naszych modlitw. My, chrześcijanie, rozumiemy, że absolutnie wszystko, co się obecnie odbywa, kontroluje Bóg i powinniśmy dziękować Mu za wszystko: za Majdan, za zmianę władz i za konflikt z Rosją” – napisali członkowie URM w oświadczeniu zapowiadającym Noc Modlitwy. Zwrócili uwagę, że sytuacja w kraju jest dziś nieprzewidywalna i złożona, tym bardziej więc potrzebuje miłosierdzia Bożego.

Akcja rozpocznie się 28 bm. o godz. 21.00 i potrwa do godz. 9 rano następnego dnia. „Będziemy się modlić do Boga o pokój na Ukrainie i w Rosji, o pokutę narodów, o miłość między braćmi i siostrami oraz o to, aby objawiła się chwała Boża” – zapowiedzieli organizatorzy. Przypomnieli, że w poprzedniej takiej akcji 14 grudnia ub.r. uczestniczyli także chrześcijanie z zagranicy, m.in. z Rosji, Hiszpanii i Szwajcarii.

„Spodziewamy się tym razem jeszcze liczniejszego włączenia się innych Kościołów z różnych krajów. I wierzymy, że gdy tak wielu wierzących zjednoczy się na modlitwie, to Bóg tym bardziej ją usłyszy” – stwierdza oświadczenie-wezwanie do Wszechświatowej Nocy.
Ukraińska Rada Międzykościelna jest ciałem zbiorowym, zrzeszającym prawie 20 Kościołów, misji kościelnych i chrześcijańskich stowarzyszeń branżowych (np. dziennikarzy, wydawców, młodzieży), reprezentujących ewangeliczny nurt protestantyzmu. Głównym jej zadaniem jest koordynowanie działań tych wspólnot oraz współpraca z innymi stowarzyszeniami obywatelskimi, organizacjami religijnymi i Kościołami zarówno na Ukrainie, jak i za granicą. Od 18 bm. na jej czele stoi biskup Ukraińskiego Kościoła Misyjnego Walerij M. Reszetyński.

Ważnym wydarzeniem, zorganizowanym przez URM, była Narodowa Modlitwa za Ukrainę 14 grudnia ub.r. W dniach 14-16 marca Rada przeprowadziła – głównie w należących do niej Kościołach i organizacjach – Ogólnoukraińskie Dni Pokuty, Pokory i Postu za kraj, a 19 bm. ogłosiła List otwarty do braci w wierze w Federacji Rosyjskiej, krajach WNP i do diaspory rosyjskiej. Wyjaśniała w nim obecną sytuację w kraju, zwłaszcza starając się sprostować różne kłamliwe doniesienia na ten temat podawane przez oficjalną propagandę rosyjską.

Źródło: www.ekai.pl 

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda