Wszyscy święci balują na parafiach chrystusowców

To już trzeci rok kiedy przed uroczystością Wszystkich Świętych w parafiach prowadzonych przez chrystusowców  odbyły się Bale Wszystkich Świętych.  Po raz trzeci do takiej formy świętowania najmłodszych parafian zaprosili duszpasterze parafii pw. św. Józefa w Stargardzie, Sanktuarium NSPJ w Szczecinie oraz św. Ottona w Pyrzycach.

Już drugi bal przeżywano również m.in. w parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie, św. Ducha w Szczecinie – Zdrojach oraz  Przemienienia Pańskiego w Płotach. To grono poszerzyło się w tym roku o parafię św. Ap. Piotra i Pawła w Szczecinie-Podjuchach.

Bale zorganizowane z inicjatywy duszpasterzy dzieci, często przy udziale dyrekcji i pracowników szkoły, a także rodziców okazały się świetną zabawą z pięknym przesłaniem. Wybrzmiewa w niej prawda o życiu wiecznym w perspektywie radosnej nadziei: kochający Ojciec i niebo pełne przyjaciół – świętych, którzy pokazali jak pięknie jest żyć wartościami….

Najmłodsi parafianie – przebrani za anioły i świętych – spędzili czas na zabawie, tańcach i niezliczonych konkursach. Były quizy z wiedzy o świętych, dzieci wybierały spośród siebie świętą i świętego balu, a każdy uczestnik otrzymał „SMS od Świętego” w postaci cukierków z sentencjami świętych i błogosławionych, które spadły jak deszcz z nieba. Rozstrzygano również konkursy plastyczne. Każdy uczestnik balu otrzymał miłą pamiątkę.  Nie zabrakło również modlitwy o świętość życia, a w niektórych parafiach nawet przedstawień o „małych” świętych i gry terenowe.

Radość i szczery entuzjazm uczestników balu pokazały dorosłym, że właśnie taka zabawa jest najlepszą drogą, aby zaszczepić w młodym pokoleniu pozytywne wartości i przesłania, jakie mają nam do przekazania Święci.

Przed nami kolejna inicjatywa „Kolędnicy Misyjni”, której zwieńczeniem będzie IV Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych – 10 stycznia 2015 w Pyrzycach.

ks. Krzysztof Wąchała TChr

Więcej (zdjęcia) na: www.chrystusowcy.pl