Home WiadomościZ kraju „Wszystko mi się tu podoba!” – XIII Misyjny Jarmark z Aniołami

„Wszystko mi się tu podoba!” – XIII Misyjny Jarmark z Aniołami

Redakcja

W Tuchowie radość wzrosła! 15 grudnia 2019 r. radość płynąca z III Niedzieli Adwentu, tzw. Niedzieli Radości, wzrosła poprzez XIII Misyjny Jarmark z Aniołami.

Przez cały dzień, dziedziniec sanktuaryjny wypełniał się aniołami wspierającymi budowę sali katechetycznej w Bom Jesus da Lapa w Brazylii. Organizatorem zlotu aniołów było, po raz kolejny, Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji (RSPM).

Misyjny Jarmark z Aniołami jest nie tylko wydarzeniem, ale także wspólnotą, rodziną, która nieustannie rośnie! Z roku na rok, w tworzenie świątecznego kiermaszu, włączają się nowe osoby oraz grupy. Mowa tu m. in. o kołach gospodyń wiejskich, różnorakich stowarzyszeniach, szkołach, wspólnotach i osobach prywatnych, którzy poświęcają swój czas, zdolności i talenty przygotowując ozdoby oraz regionalne produkty spożywcze, które można było nabyć w dniu Jarmarku.

Przygotowaniem do Jarmarku, na długo przed jego finałem, zajmuje się wspólnota RSPM-u.

Od października przygotowywaliśmy całą grupą różne ozdoby, aby nieść pomoc naszym rówieśnikom w Brazylii i jestem szczęśliwa, że ten dzień Jarmarku w końcu nadszedł – mówi Dominika Zarzycka, RSPM.

Jarmark trwał cały dzień, a za stoiskami na przybywających czekał uśmiech szczęśliwych organizatorów.

To mój pierwszy Jarmark. Jestem tu aby pomagać i jestem zachwycona ilością pięknych i ręcznie robionych rzeczy – dodaje Emilia Michałek, najmłodsza członkini RSPM-u.

Tuchów stał się bijącym sercem regionu. Na dziedziniec sanktuaryjny z wszystkich stron napływali ludzie, by przez swoją pomoc wzbudzić radość w odległych częściach świata, gdzie pracują polscy redemptoryści.

– Jarmark jest dla Tuchowa wspaniałym wprowadzeniem w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim okazją do dzielenia się dobrem z osobami potrzebującymi. W ten dzień każdy z nas staje się aniołem, wspólnie włączając się w piękne dzieło, jakim jest coroczny Misyjny Jarmark z Aniołami – komentuje Magdalena Marszałek, Burmistrz Tuchowa.

Dzień Jarmarku gromadzi dzieci, młodych, rodziny, a także osoby w podeszłym wieku. Są tacy, dla których Jarmark na stałe wpisał się do kalendarza, ale również i ci, którzy przybywają tu po raz pierwszy.

Każdego roku jestem na Jarmarku. Nie chodzi o świecidełka, ale o ideę, o to, że można komuś pomóc. Wcześniej, wielokrotnie wyjeżdżałam na rekolekcje z Zespołem Misyjnym ,,Wschód”. Teraz nie mogę już wyjeżdżać, ale mogę nadal pomagać moją obecnością tutaj – modlitwą i zakupem jarmarkowych specjałów – Anna Piątek, parafianka.

– O Jarmarku dowiedzieliśmy się z Internetu oraz od znajomych, którzy również przygotowywali rzeczy rozprowadzane dzisiejszego dnia w Tuchowie. Słyszałam też wcześniej, o samym Jarmarku, ale nigdy nie udało mi się przyjechać. Szczerze mówiąc, jestem zaszokowana poziomem przygotowania, jakością produktów, niesamowitą atmosferą i wszech obecnym uśmiechem – mówi jedna z uczestniczek.

Może ciężko przekazać ducha Jarmarku na piśmie, ale spróbuje to zrobić 5-letnia Martyna krzycząca na środku placu: Wszystko mi się tu podoba!

Kolejny Misyjny Jarmark z Aniołami już 13 grudnia 2020 roku! O. Tomasz Jakubczak CSsR, przewodniczący Sekretariatu Misji Zagranicznych, ogłosił również jego cel: budowa świetlicy dla dzieci niepełnosprawnych w Bathore, w Albanii. Zaczynamy przygotowania i zapraszamy do współpracy!

br. Dominik Strychacz CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie; fot. Krzysztof Jasiński, Tuchów

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda