Home WiadomościZ kraju Wydawnictwo MICHALINEUM poleca album z 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie

Wydawnictwo MICHALINEUM poleca album z 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie

Redakcja

Wydawnictwo MICHALINEUM poleca album z 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie z fotografiami Grzegorza Gałązki.

„Drodzy młodzi! Jak dobrze spotkać się znowu i uczynić to na tej ziemi, która nas gości wieloma barwami i z wielką serdecznością! Światowe Dni Młodzieży, dotarłszy do Panamy, znowu są świętem radości i nadziei dla całego Kościoła, a dla świata wielkim świadectwem wiary. Pamiętam, że w Krakowie niektórzy pytali mnie, czy zamierzam być w Panamie, a ja odpowiedziałem im: «Nie wiem, ale Piotr na pewno tam będzie. Piotr tam będzie». Dzisiaj mówię wam z radością: Piotr jest z wami, aby świętować i odnowić wiarę i nadzieję. Piotr i Kościół idą z wami i chcą wam powiedzieć, byście się nie lękali, byście szli naprzód z tą odnawiającą energią i stałym pragnieniem, które nam pomagają i mobilizują do bycia bardziej radosnymi i dyspozycyjnymi, do bycia bardziej «świadkami Ewangelii»”.

Takimi słowami Ojciec Święty Franciszek przywitał się z młodzieżą na rozpoczęcie 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Zapoczątkowane przez św. Jana Pawła II, najpierw na poziomie diecezjalnym, a co dwa lub trzy lata na poziomie światowym, spotkania z młodzieżą wpisały się na stałe w historię Kościoła powszechnego od 1986 roku.

Stało się już tradycją że Wydawnictwo MICHALINEUM, wspólnie z Grzegorzem Gałązką – rzymskim fotografikiem i dokumentalistą pontyfikatów ostatnich trzech Papieży oraz Kościoła, a także stałym współpracownikiem NIEDZIELI – wydali album dokumentujący i to wielkie spotkanie młodzieży świata z Franciszkiem w Panamie (23–27 stycznia 2019 r.).

Album zawiera w całości teksty przemówień i homilii Ojca Świętego Franciszka z uroczystego otwarcia 34. ŚDM, Drogi Krzyżowej, z sobotniego czuwania i adoracji Najświętszego Sakramentu oraz homilię ze Mszy św. posłania. Ponadto znajdziemy fragmenty papieskich przemówień z pozostałych wydarzeń w Panamie przy okazji ŚDM, jak np. podczas spotkania z władzami Panamy i Korpusem Dyplomatycznym, czy spotkania z Episkopatami Ameryki Środkowej.

Nauczanie Ojca Świętego zilustrowane zostało sugestywnymi fotografiami, oddającymi atmosferę tego międzynarodowego święta młodzieży. Fotografie zostały opatrzone opisami: datą i miejscem wydarzeń oraz krótkimi informacjami dotyczącymi tego wyjątkowego „miejsca zwołania” – jakim nazwał Panamę Papież. Wstęp do albumu jest reporterskim opisem całej 26. zagranicznej pielgrzymki obecnego Następcy św. Piotra.

Chociaż 34. Światowe Dni Młodzieży odbyły się tak daleko od Polski, to jednak Polek i Polaków było najwięcej z Europy (około 4 tysiące). Brali udział w ŚDM w Panamie nie tylko jako młodzi pielgrzymi, lecz także jako wolontariusze czy harcerska pomoc medyczna. Wyróżnieniem dla naszej Ojczyzny był fakt, że na prywatnej audiencji Franciszek przyjął delegację Daru Młodzieży, który wypłynął w podróż dookoła świata w Rejsie Niepodległości.

Niech ten album, czyli słowa Kontynuatora zainicjowanych przez św. Jana Pawła II spotkań z młodymi świata i ilustrujące je fotografie – pozwolą wszystkim Czytelnikom mocniej żyć wiarą i dzielić się nią oraz „wibrować z tą siłą i radością”, jaką miała młodzież w Panamie.

Ks. Sylwester Łącki CSMA


Album „NIECH MI SIĘ STANIE WEDŁUG SŁOWA TWEGO
(format 20, 8 cm x 28, 5 cm, okładka miękka, szyta i klejona, stron 80)
można zamówić pod następującym adresem:

Wydawnictwo Michalineum
Al. J. Piłsudskiego 248/252
05-261 Marki
tel.: (22) 781 14 20
e-mail: [email protected]
www.michalineum.pl

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda