Wyjątkowa Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

W Kościele katolickim czerwiec jest miesiącem poświęconym w szczególny sposób czci Najświętszego Serca Jezusa. Serce to centrum osoby, symbol tego, co w niej najbardziej intymne. Gdy na Krzyżu został przebity bok Jezusa, z głębi Jego ciała wypłynęły krew i woda. Dały one początek sakramentom chrztu i Eucharystii, które są fundamentami Kościoła.

Najświętsze Serce Jezusa i Jego dary czcimy nabożeństwem, które ma swoje inspiracje w objawieniach otrzymanych przez s. Małgorzatę Marię Alacoque. Chrystus powiedział do niej między innymi: „Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że niczego nie szczędziło aż do wyczerpania i wyniszczenia się, by im dać dowody swojej miłości”.

Związani z Modlitwą w drodze jezuici, zaprzyjaźnieni wokaliści i oryginalna pianistka jazzowa, zaufany reżyser dźwięku o czujnym uchu oraz sprawdzony filmowiec o subtelnym oku przygotowali oryginalną wersję Litani do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Improwizujący fortepian prowadzi subtelny dialog z prostym chorałowym śpiewem interepretując na swój sposób kolejne wezwania litanii. Kolejny poziom narracji stanowią artystyczne obrazy z jezuickiej bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie.

Fortepian: Kasia Pietrzko
Śpiew: Wiktor Lorens, Mariusz Kramarz, Maciej Wesołowski, Wojciech Morański SJ, Dominik Dubiel SJ
Reżyseria nagrania/miks/mastering: Kamil Madoń
Koncept: Maciej Wesołowski/Dominik Dubiel SJ
Produkcja muzyczna: Dominik Dubiel SJ
Nagrania dokonano w studiu Akademii Muzycznej w Krakowie
Wideo: Mikołaj Cempla
Produkcja: Modlitwa w drodze

Za: www.jezuici.pl