Home WiadomościZ kraju „Wyproś i Ocal Powołanie” – dzieło modlitewne Franciszkańskiego Duszpasterstwa Powołaniowego

„Wyproś i Ocal Powołanie” – dzieło modlitewne Franciszkańskiego Duszpasterstwa Powołaniowego

Redakcja

W Tygodniu Modlitw o Powołania Franciszkanie zachęcają do włączenia się w dzieło modlitewne Franciszkańskiego Duszpasterstwa Powołaniowego „Wyproś i Ocal Powołanie”.

Jest to duchowa adopcja jednej osoby powołanej do naszej prowincji zakonnej, której imię zna tylko Bóg. Dana osoba modli o ocalenie tego powołania w tej osobie, aby nie bała się, nie lękała odpowiedzieć na głos Boga.

Codziennym zobowiązaniem jest:

– jedna dowolna dziesiątka Różańca
– niżej podana modlitwa
– moje dobrowolne postanowienia (np. Akt strzelisty do Niepokalanej), które można podjąć, a nie trzeba.

Zobowiązanie to można podjąć na:

– jeden miesiąc
– pół roku
– jeden rok


MODLITWA (do codziennego odmawiania)

Ojcze, Ty zapraszasz wszystkich ludzi do pełnienia Twojej świętej woli i odkrywania w niej prawdziwego szczęścia. Wejrzyj na gdańską prowincję franciszkanów i obdarz tę wspólnotę braci świętymi i licznymi powołaniami.
Przez Twojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę, proszę prowadź i chroń tego, którego powołałeś. Daj mu odwagę do wielkodusznej odpowiedzi na wezwanie: Pójdź za mną. Oddalaj od niego zniechęcenie i niepewność; obdarz pragnieniem miłowania Ciebie ponad wszystko i gotowością do podjęcia życia w Zakonie franciszkańskim. Zachowaj go od zła, które mogłoby zniweczyć jego powołanie i użycz mu łaski wytrwałości w godzinie próby.
Postaw na jego drodze świadków Ewangelii, którzy pomogą mu wzrastać i bezgranicznie Tobie zaufać. Jego rodzicom daj łaskę zrozumienia jak wielkim darem jest ofiarować Tobie swego syna i napełnij ich serca pokojem. Niech Twój Święty Duch spocznie na jego domu i wszystkich jego bliskich, a jego samego niech prowadzi aż do wypełnienia Twoich świętych zamiarów. Amen.

Maryjo, Matko powołań, módl się za nim!
Św. Franciszku z Asyżu, módl się za nim!
Św. Maksymilianie Kolbe, módl się za nim!


Włączenie się w to dzieło modlitewne dokonuje się poprzez odmówienie poniższej deklaracji.

DEKLARACJA

Pragnąc wyprosić i ocalić powołanie w osobie, którą Ty sobie Panie wybrałeś. Prosząc dla niego o odwagę w odpowiedzi na wezwanie Jezusa: Pójdź za Mną. Włączam się w dzieło modlitewne Wyproś i Ocal Powołanie. Czynię to w poczuciu odpowiedzialności za powołania zakonne i kapłańskie do Prowincji Św. Maksymiliana M. Kolbe w Polsce.

Moimi codziennymi zobowiązaniami przez: jeden miesiąc/pół roku/rok (wybrać właściwy okres czasu) będą: jedna dowolna dziesiątka Różańca, wskazana modlitwa i moje własne, dobrowolne postanowienia (np. Akt strzelisty do Niepokalanej).


Raz w miesiącu jest sprawowana Msza Św. w intencji osób należących do tego dzieła modlitewnego.

Zgłoszenie przystąpienia do dzieła modlitewnego „Wyproś i Ocal Powołanie” dokonuje się  poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie

https://goo.gl/forms/LfxPzjhevRNpPzb23

Zgłoszenie to należy wypełnić celem wpisania do księgi „Wyproś i Ocal Powołanie” osób przystępujących (w ten sposób wiemy ile osób w danym momencie należy do tego dzieła modlitewnego), jak również w celach kontaktu i korespondencji listownej z daną osobą.

Osobom, która zdecydują się włączyć w to dzieło modlitewne życzymy wytrwałości i wierności w podjętym postanowieniu.

Pokój i Dobro!

Za: www.franciszkanie.gdansk.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda