Home WiadomościZ kraju Wyróżnienie FENIKS 2019 dla komiksu o Męczennikach z Pariacoto

Wyróżnienie FENIKS 2019 dla komiksu o Męczennikach z Pariacoto

Redakcja

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznało wyróżnienie FENIKS 2019 w kategorii „Książka dla młodzieży” komiksowi o Męczennikach z Pariacoto, wydanemu nakładem Domu Wydawniczego Rafael.

„O dwóch takich co nie bali się terrorystów. Męczennicy z Pariacoto. Bł. Michał Tomaszek i Bł. Zbigniew Strzałkowski” autorstwa Aleksandry Polewskiej z ilustracjami Alicji Groszek-Abramowicz ukazuje w przyjaznej młodemu pokoleniu komiksowej formie historię heroicznej postawy polskich misjonarzy, Męczenników z Pariacoto w Peru.

33-stronicowy, pięknie wydany komiks opowiada o ojcach Zbyszku i Michale, którzy zginęli męczeńską śmiercią. W dzisiejszym wirtualnym świecie, gdzie rzeczywistość miesza się z fantazją, a dzieci i młodzież uczą się rozróżniać dobro od zła z telewizji i Internetu, warto sięgnąć po inne medium – ciekawe i zachęcające, a jednocześnie niosące ewangeliczne przesłanie o niesieniu pokoju na cały świat. Potwierdza to werdykt Kapituły Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2019.

Komiks można nabyć w Biurze Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto pod numerem telefonu + 48 12 42 86 111 (od poniedziałku do piątku od 10:00-14.00) lub mailowo: [email protected].

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda