Wystawa ‚Gabońskie misje Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów’ na Jasnej Górze

‚Gabońskie misje Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów’ –wystawa fotografii Przemysława Karola Porwichaprezentowana będzie w dniach 21 lipca do 31 sierpnia br. w Sali o. Kordeckiego na Jasnej Górze. 

Organizatorem wystawy są Sekretariat Misyjny Warszawskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów we współpracy z autorem zdjęć Przemysławem Karolem Porwichem. Uroczysteotwarcie wystawy nastąpi 24 lipca o godz. 17.45 w Kaplicy Matki Bożej w Klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze.

*

Wystawa fotografii „Gabońskie misje – Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Egzotycznych zdjęć z Afryki równikowej, kadrów opowiadających o pracy polskich misjonarzy na czarnym lądzie – tego na pewno nie zabraknie podczas wystawy „Gabońskie misje – Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów”. Wystawa będzie udostępniona dla każdego, kto w dniach 21 lipca – 31 sierpnia 2014 odwiedzi salę o. Kordeckiego w Klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie.

Wystaw fotograficznych w Polsce jest wiele, jednak tych obrazujących życie misjonarzy w najodleglejszych zakątkach świata, które na długo zapadają w pamięć odbiorców – zaledwie garstka. Wystawa to wyjątkowy, pionierski projekt, który ma na celu wspierać działalność misyjną polskich duchownych.

Do kogo skierowana jest wystawa?
Wystawa skierowana jest do wszystkich wrażliwych na działalność polskich misjonarzy, jak i odbiorców, którzy zechcą się przenieść w egzotyczny świat jakim jest położone w zachodniej równikowej części Afryki państwo Gabon. Wydarzenie skierowane jest zatem do wszystkich bez względu na wiek, chcących zapoznać się z działalnością misyjną w Gabonie.

Organizatorzy wystawy
Organizatorem wystawy są Sekretariat Misyjny Warszawskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów we współpracy z autorem zdjęć Przemysławem Karolem Porwichem. Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 24 lipca 2014 o godzinie 17:45 w Kaplicy Matki Boskiej w Klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze.

Od godz. 15:00, przed oficjalnym otwarciem, będzie możliwość spotkania z misjonarzami, którzy sprawują swoją posługę w Gabonie oraz autorem zdjęć.

Więcej na: www.jasnagora.com