Home WiadomościZ kraju X Spotkanie Misjonarzy Salezjańskich

X Spotkanie Misjonarzy Salezjańskich

Redakcja

W dniach 26-28 lipca 2012, w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym odbędzie się X Spotkanie Misjonarzy. Salezjanie oraz salezjanki pracujący na misjach na wszystkich kontynentach raz w roku spotykają się w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym, aby podzielić się swoimi doświadczeniami, problemami i sukcesami.

Salezjański Ośrodek Misyjny powstał w 1981 roku. Celem ośrodka jest organizowanie pomocy i wsparcia dla salezjanów i salezjanek pracujących na misjach. Powstanie ośrodka związane jest z wezwaniem bł. Jana Pawła II do intensywniejszej ewangelizacji Afryki.

Spotkania misjonarzy w ośrodku misyjnym odbywa się po raz dziesiąty. Misjonarze przebywający w tym czasie na urlopach, dzielą się doświadczeniami ze swoich placówek, opowiadają o pracy i ludziach wśród których żyją. Sobota 28 lipca 2012 to czas dla darczyńców i sympatyków misji salezjańskich. Osoby, które wspierają misje mają wtedy okazję poznać bliżej misjonarzy z Afryki, Ameryki, Europy i Azji. Zapraszamy na godzinę 10.00.

Swoją obecność potwierdzili: ks. Sławomir Bronakowski (Brazylia), ks. Stefan Górecki (Peru), ks. Piotr Szumny (Maroko), ks. Artur Bartol (Czad), ks. Czesław Nenikowski (Argentyna), s. Gabriela Rohde (Ukraina), Ks. Tomasz Łukaszuk (Madagaskar), ks. Jan Marciniak (Tanzania), ks. Henryk Boguszewski (Rosja), ks. Zygmunt Labun (Zambia), ks. Józef Czerwiński (Malawi), ks. Klemens Deja (Brazylia), ks. Henryk Juszczyk (Namibia), ks. Dariusz Iżykowski (Kuba).

Za: www.misje.salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda